Przed EHF Euro 2016: Niespodziewana porażka Islandii z Portugalią

Szczypiorniści reprezentacji Islandii sensacyjnie przegrali w pierwszym meczu kontrolnym przed EHF Euro 2016 z Portugalią 28:32. Mecz rozegrany został w środę w Hafnarfjördur.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Podopieczni Arona Kristjanssona zawiedli na całej linii, choć do 23. minuty spotkania nic nie wskazywało na to, by ze starcia z Portugalczykami mogli wyjść bez zwycięstwa. Na siedem minut przed przerwą było 13:10, lecz goście jeszcze w ostatnich minutach pierwszej połowy zmniejszyli straty do jednej bramki (16:17).

Po zmianie stron to portugalska ekipa była stroną przeważającą. Kapitalną partię rozgrywał bramkarz Alfredo Quintana (21 interwencji i 43-procentowa skuteczność), w ofensywie natomiast liderowali Fabio Antunes, Gilberto Duarte oraz Claudio Pedroso.

W 35. minucie po bramce tego ostatniego Portugalczycy prowadzili już 20:18. Gospodarze wkrótce odpowiedzieli na to trafieniami Gudjona Valura Sigurdssona, Asgeira Örna Hallgrimssona i Vignira Svavarssona, dzięki czemu w 44. minucie to Islandia wygrywała 23:22.

Decydujący kwadrans należał jednak do przyjezdnych. W 50. minucie Portugalczycy ponownie odskoczyli rywalom na dystans dwóch goli, a w 56. minucie bramka Duarte wysunęła ich na trzy trafienia przewagi (30:27). Islandczycy nie zdołali już odrobić strat.

Zawodnicy Kristjanssona szansę rewanżu będą mieli w czwartek. Mecz rozpocznie sie o godz. 20:30.