Challenge Cup: Mecz bez obrony, niewielka porażka Zagłębia w Turcji

Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin przegrały na wyjeździe z Kastamonu B. Gencili SK 39:43 (20:19) w pierwszym meczu 1/8 finału Challenge Cup. Rewanż już w sobotę, także na parkiecie rywalek.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Podopieczne Bożeny Karkut wypadły w piątkowym starciu w Kastamonu zdecydowanie poniżej oczekiwań. Miedziowe od początku meczu grały wyjątkowo słabo w obronie i w efekcie dały sobie rzucić ponad 40 bramek. Ich rywalki również nie zaimponowały w żadnym aspekcie gry (Zagłębie zdobyło przecież 39 goli), lecz w boiskowym chaosie były po prostu nieco skuteczniejsze.

Lubinianki starcie zaczęły jednak przyzwoicie i po niespełna kwadransie gry prowadziły nawet 8:5. Problemy przyszły później. Rywalki niemal w każdej akcji z łatwością przebijały się na szósty metr, co kończyło się bramkami lub rzutami karnymi. W efekcie w 24. minucie Kastamonu wygrywało 16:14.

Jeszcze Przed przerwą Miedziowe przejęły jednak inicjatywę. Dobrą zmianę dała Kamila Konofał, na prawym skrzydle pokazała się natomiast Sanja Premović. Podopieczne Karkut szybko odrobiły straty, a tuż przed przerwą wyszły na jednobramkowe prowadzenie (20:19). Nieznaczną zaliczkę utrzymywały również przez pierwszy kwadrans drugiej połowy.

Losy spotkania układały się po myśli Zagłębia do 53. minuty. Wówczas Miedziowe remisowały jeszcze 35:35, ale końcówka miała należeć do gospodyń, głównie dzięki przebojowym akcjom Maji Koznjak i skuteczności Serpil Iskenderoglu. Kastamonu ostatnie siedem minut starcia wygrało 8:4 i w sobotę bronić będzie czterobramkowej zaliczki.

Porażka w pierwszym meczu nie przekreśla jednak szans szczypiornistek z Lubina na awans do ćwierćfinału Challenge Cup. W sobotnim rewanżu Miedziowe mogą odwrócić losy dwumeczu, dobrego wyniku nie będzie jednak bez zdecydowanie lepszej gry w defensywie.