Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lesik była bliska powrotu do Ruchu, ale... Olimpia wypłaciła zaległości

W sobotni wieczór Ruch będzie walczyć o punkty w Piotrkowie. Niewiele brakowało, a kadra Niebieskich byłaby bogatsza o nową zawodniczkę.
Maciej Madey
Maciej Madey

Ruch Chorzów w święto Trzech Króli uległ na własnym terenie AZS Enerdze Koszalin. Gospodynie długo kontrolowały mecz, ale po raz kolejny dał o sobie znać syndrom "krótkiej ławki". To problem, który od dłuższego czasu spędza sen z powiek trener Krystynie Wasiuk.

Najpoważniejszym problemem chorzowskiej ekipy jest deficyt rozgrywających. W meczu z AZS na środek rozegrania delegowana została nawet nominalna obrotowa, Małgorzata Krzymińska. Pole manewru szkoleniowiec Ruchu miała jednak nikłe - na urlopie macierzyńskim wciąż jest Agnieszka Piotrkowska, przed sezonem do Olimpii Beskid Nowy Sącz odeszła Marlena Lesik, a permanentne kłopoty ze zdrowiem ma Zuzanna Ważna. Tym razem problemem w jej przypadku jest rwa kulszowa. - Zuza musi już szybko dojść do siebie, bo sytuacja tego wymaga. Piłka ręczna to taki sport, w którym trzeba mocno zacisnąć zęby i czasem grać pomimo dokuczającego bólu - zaznacza Wasiuk.

Co ciekawe, jeszcze tydzień temu o krok od powrotu do Chorzowa była Lesik. Zawodniczka, wraz z kilkoma innymi piłkarkami Olimpii, rozpoczęła poszukiwania nowego klubu ze względu na zaległości finansowe. Bramkostrzelna rozgrywająca była już nawet po słowie z działaczami Ruchu, a do parafowania umowy pozostawały godziny. Lecz gdy sprawa została skierowana do ZPRP, Olimpia uregulowała część należności, czym zablokowała transfer.

Początek meczu Piotrcovia - Ruch w sobotę o godzinie 17:00. Przed pierwszym gwizdkiem uroczyście pożegnana zostanie Agata Rol - była zawodniczka obu klubów - która postanowiła zakończyć karierę.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×