Vistal lepszy od Ruchu. Problemy z zegarem w Gdyni

Zawodniczki KPR-u Ruch Chorzów były równorzędnym rywalem dla Vistalu Gdynia do 20. minuty. Później podopieczne Pawła Tetelewskiego pokazały klasę i ostatecznie wygrały 30:23.

Michał Gałęzewski

Co prawda Vistal Gdynia zajmuje dużo wyższe miejsce w ligowej tabeli, jednak w ostatnim czasie w meczach ze Startem Elbląg to chorzowianki wygrały, a gdynianki przegrały. Od pierwszych minut było widać, że ekipa z Górnego Śląska nie chce poddać się bez walki.

Gdy w 14. minucie bramkę dla Ruchu rzuciła Karolina Jasinowska, podopieczne Krystyna Wasiuk prowadziły już 7:5. Po raz ostatni ekipa gości miała przewagę w 20. minucie, gdy Małgorzatę Gapską pokonała Magdalena Drażyk. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gdynianek.

Od 21. minuty gdynianki zaczęły grać lepiej w obronie, dzięki czemu Gapska miała ułatwione zadanie i niemal do przerwy nie wpuściła żadnej bramki. Dobrze w ataku grały Joanna Kozłowska i Monika Kobylińska. Ostatecznie I połowę po rzucie prawej rozgrywającej reprezentacji Polski Vistal wygrał 15:11.

Od początku drugiej połowy Vistal grał bardzo dobrze i podwyższył swoją przewagę do siedmiu bramek. Sytuacja na boisku była bardzo dobra dla drużyny z Trójmiasta mimo, że trener Paweł Tetelewski mocno rotował składem - w pewnym momencie na boisku było siedem innych zawodniczek niż te, które zaczynały mecz.

Podczas spotkania doszło do sporej kontrowersji. Tablica świetlna działała niepoprawnie - minuty przelatywały o 1/5 za szybko przez co drugą połowę przedłużono o 12 minut. Niemniej jednak pierwsza połowa trwała krócej od drugiej, było też zamieszanie z dwuminutowymi karami.

Gdy do bramki rywalek trafiła Joanna Kozłowska, Vistal prowadził 26:18. Cztery kolejne trafienia zaliczyły chorzowianki, jednak końcówka należała do Vistalu, który ostatecznie wygrał 30:23.

Vistal Gdynia - KPR Ruch Chorzów 30:23 (15:11)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kozłowska 7, Kobylińska 6, Zych 4, Galińska 3, Stanulewicz 3, Janiszewska 2, Tasić 2, Dorsz 1, Kulwińska 1, Granicka 1 oraz Olszowa, Łabuda, Urbaniak.