PP: Wyśmienita forma obrońcy trofeum

Vistal Gdynia pokazał znakomitą dyspozycję w meczu 1/8 Pucharu z KPR-em Jelenia Góra. Podopieczne Pawła Tetelewskiego do przerwy prowadziły 22:7, a ostatecznie zwyciężyły 39:21.

Michał Gałęzewski

Vistal Gdynia, to obrońca Pucharu Polski. Szczypiornistki tego klubu od pierwszych minut dominowały na boisku. Po trafieniu Patrycji Kulwińskiej prowadziły aż 6:0. Jako pierwsza znakomicie dysponowaną Małgorzatę Gapską pokonała Joanna Załoga z karnego w 9. minucie.

Co prawda jeleniogórzanki zaczęły znajdować drogę do bramki rywala, jednak przewaga Vistalu była bezsprzeczna. Paweł Tetelewski co chwila desygnował nową zawodniczkę do gry i ta od razu wpisywała się na listę strzelców - tylko w I połowie dziewięć gdynianek rzucało bramki.

Gdy na pięć minut przed przerwą po długim podaniu Weroniki Kordowieckiej do Katarzyny Janiszewskiej było już 17:5 dla Vistalu. Ostatecznie I połowę gdynianki wygrały 22:7. Wynik ustaliła Gabriela Urbaniak i już w przerwie było jasne, że Vistal awansuje do dalszej rundy Pucharu Polski.

Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany, jednak po prostu wysokie prowadzenie Vistalu Gdynia pozwoliło na to, by cały czas trener mógł rotować składem. Jeleniogórzanki grały do tego lepiej w obronie, w której nie tworzyły takich dziur jak w pierwszej części spotkania.

Po bramce Dominiki Grobelskiej na dziesięć minut przed końcem było już tylko 31:20. Chwilę później Vistal zaczął skutecznie kąsać z każdej pozycji. W konsekwencji gdy na cztery minuty przed końcem kontrę wykorzystała Aneta Łabuda, było już 37:21, a kibice domagali się rzucenia 40 bramek przez Vistal. Gospodynie były tego bardzo bliskie, bo Małgorzata Granicka na pół minuty przed końcem trafiła w słupek. Vistal wygrał 39:21 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 39:21 (22:7)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka - Kobylińska 9, Łabuda 5, Janiszewska 4, Urbaniak 4, Kozłowska 3, Stanulewicz 3, Galińska 3, Dorsz 2, Olszowa 2, Kulwińska 2, Tasić 1, Granicka 1.