Akcja charytatywna kibiców i Zagłębia Lubin (wideo)

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat - ta sentencja towarzyszyła wszystkim, którzy włączyli się do akcji "Ręczna pod choinkę", zainicjowanej przez kibiców oraz MKS Zagłębie Lubin S.A.

 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe

Tym razem akcja przeszła wszelkie oczekiwania samych organizatorów, bo włączyli się do niej niemal wszyscy, związani z piłką ręczną w naszym kraju. Nie zabrakło koszulek i gadżetów od reprezentantek Polski, a także zespołów Superligi męskiej i żeńskiej, byłych i aktualnych zawodników i zawodniczek Zagłębia Lubin oraz przedstawicieli niemal wszystkich klubów, od Szczecina, poprzez Jelenią Górę, Elbląg, Koszalin, Opole, po Lublin. Były również koszulki znanych marek europejskich, jak Budućnost Podgorica, w której występuje była zawodniczka Zagłębia, Kinga Achruk.

Wszystkie koszulki i gadżety klubowe trafiły na licytację, a zebrana suma została przekazana na zakup słodyczy oraz sprzętów RTV i AGD dla domów dziecka. Organizatorzy akcji przygotowali także sto paczek ze słodyczami, do dzieci trafił również sprzęt sportowy w postaci toreb i piłek, nie zabrakło także wyprawek szkolnych oraz rzeczy dla "bobasów" w postaci mleka modyfikowanego.

Kibice wraz z zawodnikami i zawodniczkami odwiedzili placówki, takie jak: Publiczna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Jaworowy Start" w Jaworze, Dom Dziecka w Legnicy przy ul. Wandy 10, Dom Dziecka w Golance Dolnej, Dom Samotnej Matki w Ścinawie, a także Fundacjiim. Brata Alberta w Lubinie. - Bardzo, bardzo gorąco dziękuję za tak wspaniałe wsparcie od piłkarek i piłkarzy ręcznych oraz kibiców. Jest mi niezmiernie miło, że mieliście czas i byliście tak zaangażowani, myśląc o naszych maluchach – mówi Irena Burtula z placówki"„Jaworowy Start".

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×