I liga jeszcze ciekawsza. Lublinianki zamurowały bramkę w II połowie

MKS AZS UMCS Lublin pokonał SPR Olkusz 20:18 w pierwszym meczu I ligi kobiet w 2016 roku. Lublinianki zwyciężyły dzięki zamurowaniu swojej bramki w drugiej połowie. SPR w drugiej połowie nie potrafił rzucić bramki przez 20 minut.

Michał Gałęzewski

Spotkanie zaczęło się dobrze dla drużyny z Olkusza. Zespół mający chrapkę na powrót do PGNiG Superligi w 5. minucie po dwóch trafieniach z rzędu Katarzyny Nowak prowadził już 4:1. Później jednak zawodniczki, które tego dnia były prowadzone przez duet trenerski Sabina Włodek - Monika Marzec ruszyły do ataku.

Bardzo szybko MKS AZS UMCS doprowadził do remisu, a pod koniec pierwszej połowy rzuciły cztery bramki z rzędu, dzięki czemu po trafieniu Jagody Lasek na pięć minut przed końcem było 11:8 dla gospodyń. Gdy wydawało się że lublinianki kontrolują wynik meczu, cztery bramki z rzędu rzucił SPR i na przerwę olkuszanki zeszły z jednobramkową przewagą.

Słaba końcówka pierwszej połowy podziałała na MKS AZS UMCS jak płachta na byka. Po reprymendach ze strony sztabu szkoleniowego ruszyły do ataku. Wprost zamurowały bramkę - przez 20 minut Monika Nóżka nie wpuściła żadnej bramki, w czym wydatnie pomogła defensywa zespołu z południowo-wschodniej Polski.

W ataku brylowała Weronika Zarzycka, a po trafieniu Jagody Lasek, na pięć minut przed końcem było już 18:14. Olkuszanki się jednak nie poddały. Ponownie rzuciły cztery bramki w samej końcówce, jednak tym razem gospodynie nie pozwoliły im wyjść na prowadzenie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 20:18.

MKS AZS UMCS Lublin - SPR Olkusz 20:18 (11:12)

MKS AZS UMCS: Nóżka - Zarzycka 9, Lasek 6, Blaszka 4, Jarosz 1 oraz Gomółka, Pękalska, Markowicz, Tatara, Szyszkowska, Kucharczyk, Wawrzonek.