Bundesliga: Niespodzianka w Balingen, Piotr Grabarczyk bez zwycięstwa

HBW Balingen-Weilstetten niespodziewanie pokonał HSG Wetzlar (27:26) w 21. kolejce Bundesligi. Na pierwsze zwycięstwo wciąż czeka za to TuS N-Lubbecke.

Kamil Kołsut

Meczowi w Lubece towarzyszyły duże emocje. Gospodarze - z Piotrem Grabarczykiem, który szeregi zespołu zasilił zimą - zremisowali z Hannoverem Burgdorf, choć wygraną mieli na wyciągnięcie ręki.

Pięć minut przed końcem meczu na tablicy świetlnej pojawił wynik 28:28. Od tego momentu obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Bohaterami finałowych akcji byli bramkarze: Matevz Skok oraz Malte Semisch. Prowadzenie TuS dał Tim Suton, a stan meczu wyrównał Mait Patrail. Gospodarze na rozegranie ostatniego ataku mieli ponad pięćdziesiąt sekund, szansę na pierwsze zwycięstwo w sezonie jednak zmarnowali.

Po pięciu porażkach z rzędu dwa punkty zdobyli wreszcie zawodnicy TBV Lemgo. Bohaterem meczu w Eisenach był Patrick Zieker, który zdobył dziesięć bramek (10/13).

Ważne punkty w Balingen zostawił HSG Wetzlar. Szósty zespół ligowej tabeli przegrał z HBW, a o losach zwycięstwa przesądziły ostatnie minuty. Goście w końcówce prowadzili 25:23 i 26:24. Najpierw dwie bramki dla miejscowych zdobył jednak Alexandros Vasilakis, a następnie po stracie Filipa Mirkulowskiego w finałowej akcji meczu Andreasa Wolffa pokonał Martin Strobel.