Vistal - Olimpia-Beskid: Gdynianki wrzuciły piąty bieg

Vistal Gdynia przez długi czas męczył się z Olimpią-Beskid Nowy Sącz. W końcówce pierwszej połowy gospodynie zaczęły jednak dominować i ostatecznie wygrały 36:26 w meczu 16. kolejki PGNiG Superligi Kobiet.

Michał Gałęzewski

Faworytkami czwartkowego spotkania były gospodynie jednak od początku bardzo wysokie tempo narzuciły podopieczne Lucyny Zygmunt. Gdy w 4. minucie trafiła Tamara Smbatian, Góralki prowadziły 4:3. Aktywna gra Olimpii-Beskid przez długi czas przynosiła rezultaty w postaci minimalnego prowadzenia ekipy przyjezdnej.

Gdy po indywidualnej akcji Iryna Stelmach w 23. minucie na tablicy wyników widniał rezultat 12:14, zawodniczki z Gdyni zaczęły narzucać swój styl gry i przyniosło to wymierny efekt. Do przerwy Małgorzata Gapska ani razu nie skapitulowała, a wynik pierwszej połowy ustaliła Katarzyna Janiszewska. Vistal prowadził 18:14.

Tylko początek drugiej połowy był wyrównany. Szczypiornistki z Nowego Sącza nie potrafiły co prawda zmniejszyć straty, jednak gdy trafiła Smbatian, w 38. minucie było 23:19. Od tego momentu na boisku istniał już tylko Vistal, który kąsał rywala z każdej pozycji.

Znakomita postawa gdyńskiej ekipy została udokumentowana. Olimpia-Beskid nie miała kompletnie pomysłów na pokonanie rywalek. Gdy szybkie rzuty ze skrzydła oddały najpierw Aneta Łabuda, a chwilę później Magda Stanulewicz, podopieczne Pawła Tetelewskiego wyszły na dziesięciobramkowe prowadzenie.

Gospodynie dominowały na boisku, jednak w samej końcówce nie udało im się jeszcze bardziej dobić rywala. Na boisku pojawiły się wszystkie zawodniczki, które miały okazję zebrać niezbędne doświadczenie. Ostatecznie Vistal wygrał 36:26.

Vistal Gdynia - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 36:26 (18:14)

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Szwonka - Kobylińska 7, Kulwińska 5, Matieli 4, Janiszewska 3, Galińska 3, Olszowa 3, Tasić 3, Kozłowska 2, Stanulewicz 2, Urbaniak 2, Łabuda 2 oraz Dorsz.