Żana Marić i Sanja Premović powołane do kadry

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin zostały docenione za świetną grę i zagrają w swoich kadrach narodowych w meczach eliminacji do ME oraz turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Powołanie do kadry zawodniczek z Bałkanów nie powinno dziwić. To jedne z najbardziej wyróżniających się zawodniczek w polskich rozgrywkach i w każdym spotkaniu są dla klubu z Dolnego Śląska dużym wzmocnieniem.

Żana Marić podbija PGNiG Superligę Kobiet i po dwudziestu kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelczyń. Selekcjoner reprezentacji Chorwacji uważnie obserwuje poczynania leworęcznej rozgrywającej i zaprosił ją na mecze eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwecji.

Kolejną szansę dostała także Sanja Premovic, która w każdym meczu udowadnia jak uniwersalną jest zawodniczką. W obliczu kontuzji w Metraco Zagłębiu Lubin, szczypiornistka z Czarnogóry grała z powodzeniem nawet na prawym skrzydle czy środku. Jej nominalna pozycja to prawe rozegranie, więc szkoleniowiec Dragan Adżić będzie mógł ustawić ją na trzech pozycjach. Zwiększa to szansę zawodniczki na grę w eliminacjach ME i w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Kadra Chorwacji: Marta Zderić, Ivana Kapitanović, Gabrijela Besen, Ekaterina Nemaskalo, Paula Posavec, Ana Niksić, Nikolina Zadravec, Vesna Milanović-Litre, Katarina Jezić, Andrea Cović, Andrea Penezić, Sonja Basić, Żana Marić, Camila Micijević, Selena Milosević, Dora Krsnik, Marijeta Vidak, Valentina Blazević, Anamaria Gugić, Lana Franković

Kadra Czarnogóry: Durdina Jauković, Jelena Despotović, Andela Bulatović, Katarina Bulatović, Andrea Klikovac, Bobana Klikovac, Itana Grbić, Sanja Premović, Suzana Lazović, Ema Ramusović, Sara Vukcević, Itana Cavlović, Marija Kaluderović, Vanesa Agović, Jasna Tosković, Tatjana Brnović, Lejla Bosnjak

Źródło artykułu: