Warmia Traveland - Meble Wójcik: Osłabieni olsztynianie podołali wyzwaniu

Ogromnych emocji dostarczył mecz pomiędzy Warmią Traveland Olsztyn i Meblami Wójcik Elbląg. Mimo braku dwóch podstawowych zawodników gospodarze przy wsparciu tysięcznej publiczności olsztynianie wygrali 29:25.

Michał Gałęzewski

Po porażce w Gdańsku ze Spójnią, Warmia Traveland straciła dwa punkty przewagi nad Wybrzeżem i Meblami Wójcik. Dodatkowo w drużynie prowadzonej przez Giennadija Kamielina nie było Michała Krawczyka i Marcina Malewskiego. Mimo to od pierwszych minut gospodarze ruszyli do ataków i po bramce Michała Sikorskiego prowadził 5:3.

Później jednak elblążanie, u których brylował w ofensywie Marcin Tórz dwa razy wyrównali wynik spotkania. W końcu od 19. do 27. minuty zespół, który prowadzi Dariusz Molski zaczął dominować. Elblążanie nie stracili żadnej bramki, zdobywając w tym czasie pięć. Gdy trafił Jakub Malczewski, Meble Wójcik prowadziły 12:9.

Tuż przed przerwą ku uciesze rekordowej publiczności, Warmia Traveland rzuciła trzy bramki. Wynik pierwszej połowy ustalił najskuteczniejszy zawodnik niedzielnych derbów - Dominik Droździk. O końcowym rezultacie zadecydował przede wszystkim początek drugiej połowy.

Co prawda po tym, jak skutecznie trafiał Damian Malandy po raz kolejny na prowadzenie zaczęli wychodzić elblążanie, jednak to Warmia Traveland zaliczyła znakomitą serię. W ciągu sześciu minut gospodarze rzucili siedem bramek tracąc tylko jedną i gdy celnym trafieniem popisał się Paweł Deptuła, było już 21:16.

Drużyna Dariusza Molskiego zdołała bardzo szybko zmniejszyć stratę do trzech bramek, jednak to było na tyle jeśli chodzi o pozytywne wieści wobec elblążan. Na cztery minuty przed końcem Warmia Traveland prowadziła już 29:22 i ostatecznie wygrała różnicą czterech trafień.

Warmia Traveland Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 29:25 (12:12)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Droździk 7, Kopyciński 5, Królik 5, Koledziński 5, Deptuła Paweł 3, Dzieniszewski 2, Sikorski 2 oraz Deptuła Piotr, Hegier, Żółtak.