MKS Selgros - AZS Łączpol AWFiS: Udana rehabilitacja mistrzyń Polski

W spotkaniu 21. kolejki PGNiG Superligi Kobiet 2015/2016, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, nie dał większych szans AZS-owi Łączpolowi AWFiS Gdańsk, po części rehabilitując się za niedawną porażkę z Olimpią-Beskid Nowy Sącz.

Tomasz Rosiński

Faworytkami sobotniej konfrontacji były lublinianki, które wygrały pierwsze starcie 38:23. Jednak w ostatnim czasie MKS radził sobie poniżej oczekiwań ich kibiców, co chciały wykorzystać gdańszczanki.

Od początku swój styl gry chciały narzucić gospodynie, które w 8. minucie objęły prowadzenie 6:1. Dobrze rozgrywała Marta Gęga, a nie do zatrzymania były lubelskie skrzydłowe Agnieszka Kocela oraz Karolina Bijan, dzięki którym podopieczne Sabiny Włodek po pierwszym kwadransie wygrywały 9:4.

Szczypiornistki z Gdańska starały się ambitnie walczyć w każdej akcji, zaś prym w ich szeregach wiodła Karolina Siódmiak (13:9 w 26. minucie). Jednakże ostatni fragment pierwszej połowy należał zdecydowanie do drużyny z Lubelszczyzny, która w inauguracyjnej odsłonie triumfowała 17:10.

Po zmianie stron Gęga oraz spółka starał się tylko kontrolować boiskowe wydarzenia i wyprowadzać skuteczne kontrataki (21:14 w 40. minucie). Nieźle poczynały sobie Małgorzata Rola i Edyta Charzyńska, natomiast mistrzynie kraju prowadziły 27:17 na dziesięć minut przed końcem konfrontacji.

Ostatecznie MKS Selgros Lublin pokonał AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 30:21, odnosząc szesnaste zwycięstwo w rozgrywkach.

MKS Selgros Lublin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 30:21 (17:10)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan 2, Quintino 2, Kocela 5, Rola 3, Gęga 5, Kozimur 3, Drabik 1, Skrzyniarz 2, Charzyńska 2, Szarawaga 1, Repelewska 3.
Karne: 0/0.
Kary: 8 min.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Dobrowolska, Kajumowa - Pasternak 1, Pesel, Stachowska 2, Siódmiak 10, Kalska 1, Neitsch, Lipska, Ciura 1, Klonowska, Karwecka 2, Skonieczna, Tomczyk 3, Wilamowska 1.
Karne: 6/6.
Kary: 4 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 8 min. (Repelewska - 2 min., Charzyńska - 2 min., Szarawaga - 4 min.; AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - 4 min. (Karwecka - 2 min., Stachowska - 2 min.).

Pokaż całą tabelę

Czy uważasz, że MKS Selgros Lublin wygra fazę zasadniczą PGNiG Superligi Kobiet 2015/2016?