UKS PCM - MKS Selgros: Gospodynie walczyły do 35. minuty

UKS PCM Kościerzyna przez 35 minut dzielnie walczył z mistrzyniami Polski z MKS-u Selgros Lublin w meczu ostatniej kolejki PGNiG Superligi kobiet. Końcówka należała jednak do lublinianek, które bezwzględnie wykorzystywały niemal każdą okazję.

Michał Gałęzewski

Oba zespoły mają zupełnie inną sytuację w tabeli i potencjał kadrowy, więc w Wielkim Klinczu zapowiadał się pogrom. Od początku zawodniczki z Kościerzyny grały jednak bardzo ambitnie i w 12. minucie po celnym karnym rzuconym przez Adriannę Górną, na tablicy wyników widniał rezultat 5:5.

Trzy następne bramki rzuciły lublinianki. Po bramce Małgorzaty Roli podopieczne Sabiny Włodek prowadziły 8:5, jednak ponownie zaatakowały szczypiornistki z Kościerzyny. W bramce świetnie spisywała się Dominika Brzezińska, a gdy trafiła Justyna Belter było już 10:11! Przed przerwą MKS Selgros w końcu zaczął korzystać ze strat gospodyń. Powiększył przewagę i ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się rezultatem 12:15.

Na początku drugiej połowy UKS PCM Kościerzyna potrafił jeszcze walczyć jak równy z równym z utytułowanym rywalem. Gdy w 35. minucie bramkę rzuciła Górna było 15:18. Ze względu na uraz z boiska zeszła Brzezińska i sytuacja na boisku się odmieniła.

Z biegiem czasu MKS Selgros Lublin zaczął przeważać coraz bardziej. Gospodynie z każdym błędem traciły pewność siebie. W końcu gdy na 14 minut przed końcem drugą z rzędu bramkę dla mistrzyń Polski rzuciła Joanna Szarawaga, było już 20:29.

W ciągu ostatnich minut zawodniczki z południowo-wschodniej Polski zaliczyły doskonałą serię. Rzuciły pięć bramek z rzędu i gdy na dwie minuty przed końcem trafiła Agnieszka Kocela, prowadziły 36:23. Ostatecznie mecz zakończył się czternastobramkowym zwycięstwem lublinianek.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Selgros Lublin 25:39 (12:15)

UKS PCM: Brzezińska, Liskowska - Górna 10, Borysławska 4, Belter 3, Wójcik 2, Białek 2, Mokrzka 2, Żukowska 1 oraz Bunikowska, Ziółkowska.