Węgry: Znakomita passa Picku Szeged podtrzymana, 60 minut Piotra Wyszomirskiego

MOL-Pick Szeged pokonał na wyjeździe Csurgoi KK 28:26 w spotkaniu 24. kolejki NB I. Dla drużyny polskiego golkipera była to 23. wygrana w rozgrywkach.

Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Podtrzymanie zwycięskiej serii kosztowało lidera tabeli wiele wysiłku. Mecz na terenie, aktualnie czwartego, Csurgoi KK przez długi czas układał się na korzyść gospodarzy, którzy do przerwy prowadzili 14:12, w 38. minucie 19:16, a na sześć minut przed końcem 26:25.

W decydujących fragmentach gole rzucali już jednak tylko gracze MOL-Pick Szeged i to oni mieli powody do radości po ostatnim gwizdku sędziego.

Niewiele brakowało, a "Wyszu" w sobotnim meczu w ogóle by nie zagrał - wszystko przez kontuzję oka, której doznał tydzień wcześniej. Uraz na szczęście nie okazał się groźny i Polak mógł wystąpić przeciwko swojemu byłemu klubowi.

Wyszomirski występował w ekipie z Csurgói w latach 2012-2014. 28-latek był czołową postacią tamtejszej drużyny i w sezonie 2012/13 wywalczył brązowy medal mistrzostw Węgier. W maju 2014 roku przeniósł się do MOL-Pick.

W sobotę Wyszomirski rozegrał cały mecz. Z zawodników występujących w polu wyróżnili się Vladimir Vranjes (6 goli) i Gabor Ancsin (5 trafień).