Puchar EHF: Znamy dwóch ćwierćfinalistów

Frisch Auf! Goppingen pewnie pokonał na wyjeździe OCI Limburg Lions (40:31) i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu EHF. W kolejnej rundzie zagra także Ystads IF, sukces kosztował jednak Szwedów mnóstwo nerwów.

Losy meczu w Pamplonie ważyły się do ostatnich sekund, choć gol na 23:24 padł trzy minuty przed końcem meczu. Później do siatki nie trafił już nikt, górę wzięły nerwy. Błędy popełniali i jedni, i drudzy. Wreszcie w finałowej akcji dla zespołu poświęcił się Philip Nilsson, który przerwał atak gospodarzy i został ukarany czerwoną kartką.

Ystads zwyciężył i zajmuje drugie miejsce w tabeli niezależnie od wyniku niedzielnego meczu pomiędzy Chambery Savoie HB i CSM Bukareszt.

W grupie B Niemcy z Goppingen halę w Sittard zdobyli bez większego trudu. Rywale stawiali im się tylko w pierwszym kwadransie spotkania, po kilkunastu minutach prowadząc nawet 10:7. Później goście wrzucili wyższy bieg i spokojnie odjechali Holendrom, w czym duży udział miał przede wszystkim rozgrywający znakomite spotkanie Andreas Berg (10/11).

Grupa B

OCI Limburg Lions - Frisch Auf! Göppingen 31:40 (15:19) Najwięcej bramek: dla OCI - Joao Ramos 12, Marco Vernooy, Evert Kooijman, Luc Steins - po 4; dla Frisch - Andreas Berg 10, Adrian Pfahl 6.

Grupa D

Helvetia Anaitasuna - Ystads IF 22:23 (12:8) Najwięcej bramek: dla Helvetii - Juan Alvarez, Alejandro Rodriguez - po 5, Alvaro Fernandez 4; dla Ystads - Hampus Andersson 5, Antin Hallback 4, Lukas Sandell, Linus Andersson - po 3.