Polska B pewnie pokonała Norwegię B

Druga reprezentacja Polski prowadzona przez Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego pokonała Norwegię B 33:24 podczas sparingu rozegranego w Tarnowskich Górach. Czterech Biało-Czerwonych rzuciło po cztery bramki.

Michał Gałęzewski

Polska B rozpoczęła zgrupowanie 30 marca. Po piątkowym meczu naszych młodych reprezentantów czeka jeszcze drugie spotkanie w Tarnowskich Górach z Norwegią B, zgrupowanie w Szczyrku, a następnie dwa wyjazdowe mecze na Węgrzech.

Polacy w pierwszej połowie toczyli wyrównany bój z Norwegami. Tę część spotkania nasi kadrowicze wygrali 15:13, a bardzo dobrą skutecznością z karnych popisywał się Wojciech Prymlewicz. Po zmianie stron drużyna prowadzona przez Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego spisała się jeszcze lepiej.

Nasi zawodnicy w drugiej połowie spisywali się jeszcze lepiej. Bardzo dobrze grali Patryk Walczak i Antoni Łangowski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:24, co jest na pewno dobrym prognostykiem na przyszłość.

Polska B - Norwegia B 33:24 (15:13)

Polska B: Morawski, Małecki - Prymlewicz 4, Kondratiuk 4, Mokrzki 4, Walczak 4, Łangowski 3, Łucak 3, Bąk 2, T.Gębala 2, Biegaj 2, Rogulski 2, Kużdeba 2, Klinger 1.