Drugie zwycięstwo Polski B z Norwegami

Przebywająca na zgrupowaniu w Tarnowskich Górach reprezentacja Polski B wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem Biało-Czerwoni pokonali Norwegię B 27:25, a najwięcej bramek rzucił Tomasz Gębala.

Michał Gałęzewski

Polska B prowadzona przez duet trenerski Damian Wleklak - Marcin Lijewski w piątek dzięki znakomitej grze w drugiej połowie wygrali z drugą reprezentacją Norwegii 33:24, a czterech zawodników rzuciło po cztery bramki. W sobotę było już trudniej.

Tym razem nasi zawodnicy lepiej spisywali się w pierwszej połowie spotkania. Świetną skuteczność prezentował przede wszystkim Adrian Kondratiuk, który w tej części meczu rzucił cztery bramki i ostatecznie został MVP turnieju. Ostatecznie tę połowę wygraliśmy 17:12.

Po zmianie stron Norwegia B zaczęła odrabiać straty, na szczęście ostatecznie utrzymaliśmy przewagę i pokonaliśmy tego rywala po raz drugi. Teraz Polaków czeka teraz zgrupowanie w Szczyrku, a następnie dwa mecze na wyjeździe z Węgrami B.

Polska B - Norwegia B 27:25 (17:12)

Polska B: Witkowski, Morawski - Gębala 5, Łangowski 4, Kondratiuk 4, Klinger 3, Mokrzki 2, Szopa 2, Kużdeba 2, Papaj 2, Łucak 1, Rogulski 1, Bąk 1 oraz Krępa, Walczak, Biegaj.