Towarzysko: Niemcy lepsi od Danii, gol Reichmanna. Zobacz piękne bramki z tego meczu (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Leszek Stępień
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

W spotkaniu towarzyskim, które zostało rozegrane w Kolonii, mistrz Europy, reprezentacja Niemiec, uporał się z kadrą Danii.

W tym artykule dowiesz się o:

Lepiej pojedynek rozpoczęli Duńczycy, którzy w dziesiątej minucie objęli prowadzenie 7:4. Z czasem wyższy bieg włączyli Niemcy, a sygnał do ataku swojej drużynie dał lewoskrzydłowy Uwe Gensheimer (9:8 w 15. minucie). Od tego momentu gospodarze spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia i zwyciężyli pierwszą połowę 17:15.

Po zmianie stron niemiecka ekipa radziła sobie jeszcze lepiej, zaś trudni do zatrzymania dla rywali byli Steffen Fath oraz Julius Kühn, dzięki którym podopieczni Dagura Sigurdssona wygrywali w 40. minucie 23:19.

Duńska kadra już nie potrafiła zmienić oblicza tej rywalizacji i ostatecznie poległa 26:33.

Niemcy - Dania 33:26 (17:15)

Niemcy: Heinevetter, Wolff - Dahmke 1, Drux, Ernst 1, Fäth 5, Gensheimer 8, Groetzki 3, Kohlbacher 2, Kühn 6, Lemke, Link, Müller 3, Pekeler 3, Reichmann 1, Strobel, Wiede.

Dania: Landin, Green - Bagersted, Christiansen 1, Damgaard, Eggert 5, Jensen, Lauge 6, Lindberg 1, Mensah 4, Mortensen 2, Noddesbo 1, Sarup, Svan 4, Thomsen, Toft 2.