Zagłębie - Vistal: Koszmar lubinianek! Vistal Gdynia w półfinale

W niedzielę poznaliśmy kolejną drużynę, która dołączyła do najlepszej czwórki mistrzostw Polski w PGNiG Superlidze Kobiet. O medale zawalczy Vistal Gdynia, który pokonał Zagłębie 29:23.
Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Wynik ćwierćfinałowego spotkania otworzyła Emilia Galińska, na co w tempo odpowiedziała Joanna Obrusiewicz. Metraco Zagłębie Lubin aby awansować do półfinału, musiało wygrać mecz różnicą czterech bramek. Nerwy spowodowały, że zespół Miedziowych nie mógł odnaleźć swojego tempa i popełniał niewymuszone błędy. Cały ciężar gry w dolnośląskiej ekipie spoczywał na barkach Sanji Premovic.

Vistal zwietrzył okazję i zaczął dominować. Szczypiornistki z Trójmiasta łatwo dochodziły do pozycji rzutowych i sukcesywnie budowały przewagę. Za grę w ofensywie należało przyklasnąć wówczas Monice Kobylińskiej, która do przerwy zgromadziła na swoim koncie dziewięć bramek. Dodatkowo radość z gry skutecznie odbierała lubiniankom Małgorzata Gapska i jej interwencje. Drużyna szkoleniowca Pawła Tetelewskiego zeszła na przerwę z zaliczką siedmiu "oczek" i skromnie cieszyła się już z awansu do półfinału mistrzostw Polski.

Po zmianie stron Zagłębie pokazało pazur i rzuciło się do odrabiania strat. Zawodniczki grały szybciej, odważniej, ale przewaga sprzed przerwy była zbyt wysoka, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Lubinianki drugi sezon z rzędu zakończą poza strefą medalową i muszą przełożyć marzenia na następny rok.

Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 23:29 (9:16)

Metraco Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Premović 10, Obrusiewicz 1, Wiertelak, Lalewicz, Milojević 2, Semeniuk 2, Grzyb, Belmas 1, Paluch 1, Jochymek 3, Walczak 1, Konofał 2, Załęczna.

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Galińska 4, Kobylińska 10, Matieli 1, Kulwińska 1, Janiszewska 5, Urbaniak 1, Kozłowska, Łabuda, Zych, Tasić 1, Dorsz 3, Stanulewicz 3.

Sędziowie: Andrzej Chrzan i Michał Janas
Widzów: 1887

Źródło: TVP S.A.

Czy Vistal Gdynia zostanie mistrzem Polski?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku

Komentarze (11):

• Tadeusz Kaczmarek Zgłoś komentarz
    Wygrał zespół perspektywiczny....
    • Wielbuond Zgłoś komentarz
      Semena się starała, ale niestety widać dwuletnią przerwę w grze. Agent walczyła z Janiszewską i nie pastwiłbym się nad nią. Skwara w bramce robiła co mogła, ale skoro nie miała
      Czytaj całość
      wsparcia, bo nasza obrona nie istniała, to o czym marzyć. Grzyb, Lalewicz wystąpiły w tym meczu również. Belmas poszarpała, ale grała zbyt indywidualnie. W ogóle tego nie rozumiem. Nasze stały a Gdynia robiła co chciała. Tak jak przedmówcy napisali. Wyszły mądrą taktyką i tyle. My Kobylińską dopiero w drugiej połowie zaczęliśmy na plastrze trzymać. Tak chwalona Sanja w ataku trzy razy podała w ręce przeciwniczek, a w obronie Matieli wkręcała ją w ziemię. Świetne zawody Janiszewskiej i Stanulewicz, obu bramkarek. Jedno mnie denerwuje....ile jeszcze czasu mamy być wierni po porażce, aż ktoś coś zrobi. Dwa lata kontuzji Semeny, a zmienniczki nie ma. Kaja szarpie, ale zmienniczki nie ma. Niedoceniana Milojević ciężko pracowała w obronie i w ataku. Grzyb po kontuzji, tak jak i Lalewicz...także odpuśćmy tę część.Źle było w zeszłym sezonie a teraz to jest wstyd.
      • grot.11 Zgłoś komentarz
        Semena to nadaje sie do pchania karuzeli.jej czas juz dawno minoł.
        • radzio78 Zgłoś komentarz
          Chore w Lubinie jest to że sa tam zawodniczki które są w tym klubie po 10 lat!!! Łącznie z pania trener!!! To jest chore! Traktują ten klub jak ciepłe gniazdko! A w takiej sytuacji już
          sie nie walczy, nie ma motywacji. Kasa płynie, nic nie grozi, żyć nie umierać. Konkretne wietrzenie potrzebne i tyle!
          • Costaa23 Zgłoś komentarz
            W sumie to sam nie wiem co napisać pod takim artykułem z wynikiem meczu gdzie grały 4 i 5 drużyna w ekstraklasie. Wynik mówi o deklasacji Miedziowych.. nic mi do Zagłębia ale póki jest
            stara gwardia, póki prezes stoi za trenerką to się nic nie zmieni.
            • Montana Zgłoś komentarz
              Awans Gdyni mnie nie zdziwił,natomiast rozmiary zwycięstwa już tak.Moim zdaniem Zagłębie nie wytrzymało ciśnienia,i tego ze muszą.Dawno już pisałem że p. Bożenka jest do
              zmiany,jeśli ma tam być sukces, dla Miedziowych to duży cios,pozostaje zadać sobie pytanie,czy nie które osoby są w tym klubie przyspawanie do stołków?,czy w końcu ktoś powie dość?. Okaże się to po sezonie.Ale to nie nasz problem. Możemy tylko zaśpiewać eja eja Zagłębie mistrzem w hokeja.
              • GrzesiekLBN Zgłoś komentarz
                jaki cały sezon, takie playoffy. Bez Semeniuk w formie, Zagłębie nie istnieje.
                • alonso Zgłoś komentarz
                  Najpierw gratulacje dla Vistalu. Przyjemnie było patrzeć na dziewczyny. Widać było walkę, moc w nogach, szybkość. Dla mnie jest to kandydat nr 1 do mistrzostwa i pucharu Polski. No i do
                  tego dziewczyny są w formie. I jeszcze coś...mają świetnego trenera, który ma pomysł na Zagłębie. Dzisiaj wystarczyło wyjść do obrony 5+1, wyłączyć środek rozegrania i wyłączyć Kaję Załęczną (jak by nie było mózg tej drużyny w rozegraniu) i koniec. Po meczu było w I połowie. Do tego koszmarna obrona Zagłębia. Kobylińska i Galińska robiły co chciały. A Zagłębie. Cóż brawo tylko dla Soni. I szacun dla Belmas za 2 połowę. Na resztę dziewczyn należy spuścić zasłonę milczenia. Nawet Monika dzisiaj nie pomogła.Trudno powiedzieć co dzieje się w głowach dziewczyn. Wyszły na miękkich nogach. Czy był to efekt stresu czy problem jest w przygotowaniu .... nie wiem. Ale Zagłębie jeszcze w zeszłym sezonie pokazywało dużo lepszą, agresywniejszą obronę. Na podsumowania przyjdzie czas ale sezon jest stracony. Szkoda. A puchar... z taką grą można zapomnieć.
                  • jatko Zgłoś komentarz
                    żenua w wykonaniu Zagłębia!!! Dziewczyny brzydko mówiąc się z...rały. Jedyna walcząca Premovic i długo długo nic! Tragedie zagrały Wąż, Paluch, Załęczna, Semena!!! ktoś pwinien
                    zastanowić sie co niektóre zawodniczki robią jeszcze w Zagłębiu!!! Siedzą wiele lat, kase biorą niemałą i g...wno z tego jest!! Po co sie wysilać? przecież płacą i jest ok! Należałoby wymienić te stare na młode i ambitne! świeżej krwi potrzeba a nie trenerka i niektóre gwiazdeczki siedzą po naście lat jak stare kwoki!!!