Mueller MKS - MKS Poznań: Pierwsze wyraźne zwycięstwo beniaminka

Na taką wygraną Mueller MKS Grudziądz liczył od początku sezonu. Podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego i Jarosława Knopika pokonali MKS Poznań 35:28 i mocno utrudnili sprawę zawodnikom z Wielkopolski.

Michał Gałęzewski

Grudziądzanie jak dotąd mieli na swoim koncie zaledwie trzy punkty i grają już tylko o honor, gdyż utrzymanie nie jest możliwe. MKS Poznań, z którym rywalizowali w sobotę, plasował się na miejscu barażowym. Okazało się jednak, że większą wolę walki mają gospodarze.

Mueller MKS Grudziądz remisował z rywalem jedynie do dziewiątej minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Jakub Pochopień. Później gospodarze konsekwentnie budowali przewagę i gdy trafił Łukasz Wiśniewski, w 12. minucie prowadzili już 10:6.

To jednak nie było wszystko na co było stać tego dnia beniaminka grupy A I ligi mężczyzn. Po trafieniu Keliana Janikowskiego, na siedem minut przed końcem gospodarze prowadzili już 17:9. Do przerwy utrzymywała się taka przewaga zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego.

Po zmianie stron gdy ponownie trafił Wiśniewski, grudziądzanie po raz pierwszy w historii gier w I lidze wyszli na dziewięciobramkowe prowadzenie. Ostatecznie nie sięgnęło ono dwucyfrowego wyniku, gdyż zawodnicy z Poznania zaczęli powoli odrabiać straty.

O tym by goście powalczyli o punkty nie było jednak mowy. Na sześć minut przed końcowym gwizdkiem zespół z Grudziądza prowadził 33:24. W końcówce co prawda poznaniacy zmniejszyli stratę, ale i tak spotkanie zakończyło się rezultatem 35:28.

Mueller MKS Grudziądz - MKS Poznań 35:28 (21:13)

Mueller MKS: Gryszan, Prietz, Goszczycki, Ziółkowski - Janikowski 8, Ossowski 5, Wiśniewski 5, Suwisz 5, Mrozowicz 4, Kostrzewa 4, Kruszewski 2, Nalaskowski 2 oraz Kozłowski, Bartecki, Knopik, Piernicki.