SMS ZPRP - Korona Handball: Rosiak zrobiła różnicę

SMS ZPRP Płock pokonał Koronę Handball Kielce 29:27 w meczu I ligi kobiet. W zespole gospodarzy znakomicie spisała się Aleksandra Rosiak, która zdobyła aż 13 bramek dla swojego zespołu.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Zespoły z Płocka i z Kielc znajdują się w czołówce tabeli I ligi. W drużynie z Mazowsza grają zawodniczki, które będą w najbliższym czasie zasilać inne zespoły, natomiast Korona Handball ogrywa swoje wychowanki by w przyszłości czerpać z tego korzyści. Od początku dobrze spisywał się zespół gości, który po bramce Kornelia Czubaj w 11. minucie prowadził 5:3.

Przez długi czas utrzymywało się minimalne prowadzenie zespołu gości. SMS ZPRP Płock starał się jednak odmienić losy meczu. W końcu gdy trafiła Katarzyna Cygan, na trzy minuty przed przerwą był remis 12:12. Pierwsza część spotkania zakończyła się bez rozstrzygnięcia.

Po przerwie coraz lepiej grały jednak podopieczne Marka Jagodzińskiego. Gdy w 35. minucie do kieleckiej bramki trafiła Monika Roguska, reprezentantki płockiego liceum prowadziły 17:15. Cztery kolejne bramki zdobyła Korona Handball i po bramce rzuconej przez Martę Rosińską, było 17:19.

W tym momencie los w swoje ręce wzięła Aleksandra Rosiak. Liderka SMS-u ZPRP Płock rzuciła cztery bramki w ciągu pięciu minut, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Do końca właśnie dzięki Rosiak gospodynie trzymały dystans i ostatecznie zwyciężyły 29:27.

- Piłka ręczna to gra błędów i to stwierdzenie idealne pasuje do próby podsumowania tego meczu. My niestety popełniliśmy ich więcej niż przeciwniczki. Aby awansować, najprościej byłoby sprowadzić doświadczone zawodniczki, jak to robią inne zespoły. Nasz cel to gra kieleckimi wychowankami. Musimy wyciągnąć wnioski z tej bolesnej porażki, aby w przyszłości popełniać jak najmniej takich błędów - zauważył Tomasz Popowicz, trener zespołu gości.

SMS ZPRP Płock - Korona Handball Kielce 29:27 (13:13)

SMS ZPRP: Kuszka, Pająk - Rosiak 13, Nosek 7, Szczechowicz 3, Cygan Katarzyna 2, Świerżewska 2, Grabińska 1, Roguska 1 oraz Piwowarczyk, Maciejewska, Gajewska, Warda, Cygan Klaudia, Lipok.