Dwie bramki zaliczki - relacja z meczu Zagłębie Lubin - Focus Park-Kiper

Z zapasem dwóch bramek udadzą się do Piotrkowa Trybunalskiego zawodnicy Zagłębia Lubin. W pierwszym meczu półfinału Pucharu Polski podopieczni Jerzego Szafrańca wygrali z Kiperem na własnym parkiecie 24:22 (12:9). Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą środę w Piotrkowie Trybunalskim.

Łukasz Lemanik

Obydwie drużyny rozpoczęły mecz bardzo uważnie w obronie, czego efektem była pierwsza bramka zdobyta dopiero po pięciu minutach gry. Wynik spotkania otworzył Adrian Niedośpiał. Chwilę później bramkę zdobył Michał Nowak i było 2:0. W 8. minucie na tablicy wyników było 2:2 i jak się później okazało był to ostatni remis. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy odskoczyli rywalom na kilka bramek. W 23. minucie, po bramce Roberta Kieliby, Zagłębie prowadziło już różnicą sześciu bramek - 11:5. Przed przerwą goście z Piotrkowa zniwelowali część strat i po trzydziestu minutach było12:9.

Wyraźniejsza przewaga Zagłębia utrzymywała się jeszcze przez kwadrans drugiej połowy. Później jednak w grze gospodarzy coś się zacięło i mięli problemy z pokonaniem obrony gości i świetnie spisującego się w bramce Szymona Ligarzewskiego. W 50. minucie rzut karny wykorzystał Tomasz Bodasiński i było już tylko 19:18. Do końca spotkania zawodnicy Zagłębia starali się powiększyć jeszcze przewagę i między innymi dzięki znakomitym interwencjom bramkarzy Malchera i Świrkuli ta sztuka się udała. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu było 24:20. W samej końcówce zabrakło koncentracji, goście dorzucili jeszcze dwie bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 24:22. - Wygrana na pewno cieszy, ale na pewno mogliśmy zwyciężyć większą różnicą bramek. Szkoda, że nie udało się utrzymać wyższej przewagi, bo wtedy mielibyśmy większy komfort w rewanżu. Nie zmienia to fakty, że do Piotrkowa jedziemy po awans - mówił po meczu Michał Świrkula.

MKS Zagłębie Lubin - Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski 24:22 (12:9)

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Niedośpiał 4, Steczek, Tomczak 4, Adamczak Paweł 4, Kozłowski 2, Morawski 3, Obrusiewicz, Anuszewski 1, Kieliba 3, Nowak 3.

Kiper: Ligarzewski, Ner - Bodasiński 3, Piętak 3, Jankowski 2, Zinchuk 4, Płócienniczak Jakub 1, Różański 3, Matyjasik 1, Płócienniczak Dominik 2. Kempys 2, Świerad 1.

Kary:
Zagłębie: 6 min.
Kiper: 12 min.

Sędziowali: Marek Majka (Gliwice), Grzegorz Wojtyczka (Chorzów); Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski (Szczecin).
Widzów: ok 400.