KSZO - KSSPR Końskie: gospodarze oddali zwycięstwo w końcówce meczu

Szczypiorniści KSZO Odlewni Ostrowiec Św. ulegli przed własna publicznością w ostatnim spotkaniu w sezonie 2015/2016 ekipie KSSPR Końskie. Na szczęście wcześniej już zapewnili sobie utrzymanie w I lidze.

Anna Soboń
Anna Soboń

Ostatnie spotkanie w lidze otworzył Adrian Wojkowski, który dwa razy trafił do bramki rywala. Po pięciu minutach ostrowiecka ekipa prowadziła jednym golem (3:2). Po kwadransie gry niewiele się zmieniło, gdyż oba zespoły rzucały bramki jedna za drugą, a przewaga gospodarzy nadal wynosiła tylko jedno trafienie (7:6).

Na tym etapie drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego po kontrze rywali poprosiła o czas, zaś w bramce bardzo dobrze spisywał się Michał Piątkowski. Przez całą pierwszą połowę to ekipa KSZO Odlewni była o krok przed gośćmi z Końskich, jednak w ostatniej akcji przed przerwą Patryk Mastalerz zdecydował się na rzut, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki miejscowych. Tym samym do szatni prowadząc schodzili szczypiorniści z Końskich (13:14).

Szybko po wznowieniu gry wyrównał Paweł Kwiatkowski (po 14). W kolejnych akcjach żadna z drużyn nie pozwalała rywalom odskoczyć na więcej niż jedna bramka (19:18, 20:19), ale na kwadrans przed zakończeniem meczu to podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego prowadzili już trzema trafieniami (23:20). Dobra gra po stronie ekipy Końskich i niesamowita nieskuteczność w drużynie KSZO sprawiła, że na pięć minut przed końcem pojedynku był remis po 26.

Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. KSZO do ostatnich sekund grał już w osłabieniu i ostatecznie lepiej wytrzymali to zawodnicy gości, a wynik spotkania na 28:29 ustalił Rafał Jamioł. KSZO stracił punkty dosłownie w ostatnich sekundach potyczki, jednak ostatecznie utrzymał się w I lidze.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - KSSPR Końskie 28:29 (13:14)

KSZO: Piątkowski - Jeżyna 4, Fugiel 1, Sękowski 3, Bajwoluk, Afanasjew 6, Kwiatkowski 5, Wojkowski 3, Kalita 6.