Adam Hofman wiceprezesem ZPRP

Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości będzie odpowiadał za budowanie relacji zewnętrznych.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Nowy wiceprezes ZPRP był posłem na Sejm V, VI i VII z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2011-15 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej komisji sportu i turystyki. Był także rzecznikiem prasowym PiS.

W listopadzie 2014 roku wykluczono go z partii. Było to następstwem afery związanej z jego wyjazdem służbowym do Madrytu. Zgodnie z medialnymi doniesieniami Hofman miał pobrać z kancelarii Sejmu zaliczkę na podróż samochodem i ostatecznie wyruszyć do Hiszpanii tanimi liniami lotniczymi. Komisja Etyki Poselskiej po zapoznaniu się ze sprawą udzieliła mu nagany.

W 2015 roku Hofman nie startował w wyborach do Sejmu. Dziś zajmuje się marketingiem i PR. W ZPRP będzie odpowiadał za "budowaniem wizerunku i pozycjonowaniem marki narodowej jaką są reprezentacje Polski w piłce ręcznej, promocję polskiej piłki ręcznej oraz koordynację współpracy pomiędzy obecnymi i przyszłymi". Funkcję ma pełnić społecznie.

Hofman uzupełnił skład zarządu po dymisji dotychczasowego wiceprezesa ZPRP do spraw finansowych Ryszarda Macha. Jego odejście było efektem nacisków Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Na Machu ciąży 10 zarzutów korupcyjnych z czasów, gdy był starostą (2006-10) i prezydentem miasta Zawiercie (2010-14). On sam do winy się nie przyznaje.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Vive Tauron Kielce - będzie rewolucja kadrowa po triumfie w Lidze Mistrzów
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×