Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

I liga kobiet może zostać powiększona

W minionym sezonie I liga kobiet liczyła 10 drużyn. Teraz ta klasa rozgrywkowa może zostać powiększona. Wszystko wyjaśni się 20 czerwca. Obecnie kluby, które mogłyby do niej dołączyć mają czas na skompletowanie dokumentów.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Michał Domnik

W minionym sezonie I ligę wygrał SPR Olkusz. Zespół z Małopolski nie skorzystał jednak z prawa awansu i skorzystał na tym KPR Kobierzyce. Po wycofaniu się dwóch drużyn, ta klasa rozgrywkowa liczyła tylko 10 drużyn, które zagrały przez cały sezon zaledwie 18 meczów. W przeszłości zaplecze PGNiG Superligi kobiet było liczniejsze.

Do I ligi awansowały Sośnica Gliwice oraz Sparta Oborniki, które wygrały baraże mistrzów drugich lig. Zaplecze PGNiG Superligi może być jeszcze szersze. - Na pewno nikogo nie chcemy zmuszać do gry w wyższej klasie rozgrywkowej, ale istnieje możliwość rozszerzenia ligi. W poniedziałek wszystko się wyjaśni - powiedział Bogusław Trojan, Komisarz Rozgrywek ZPRP.

I liga kobiet może powiększyć się o dwie lub nawet cztery drużyny. Kto miałby uzupełnić jej skład? - Według regulaminu spadkowicze spadają. W grę wchodzą w pierwszej kolejności zespoły, które przegrały baraże. Gdyby drużyn miało być czternaście, czekalibyśmy na wieści dotyczące stanu organizacyjnego - dodał Trojan. Przypomnijmy, że w barażach odpadły MMKS Jutrzenka Płock oraz Dwójka Łomża.

W ostatnim czasie problemem była liczba spotkań w I lidze. - Chcemy, by było przynajmniej dwanaście zespołów, aby zaplecze nie było mniejsze niż PGNiG Superliga. W I lidze gra wiele juniorek, które mają swoje imprezy młodzieżowe, czy szkolne. Nie chcemy by grały trzy mecze w tygodniu - podsumował Komisarz Rozgrywek ZPRP.

Grzegorz Tkaczyk: Polaków stać na medal olimpijski (źródło TVP)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
 • Poeta Zgłoś komentarz
  Pierwsza liga z SMS Płock nie ma racji bytu nie mogą awansować ale mogą punkty zabrać , przez nich też są długie przerwy w rozgrywkach.
  • Szelest Zgłoś komentarz
   Taka decyzja powinna zapaść 20. 06.2015 r.. Wtedy właśnie ,żeby było wiadomo o co się gra. Na pewno nie teraz po rozegranych barażach o wejście. A może po prostu nie wszedł klub ,
   Czytaj całość
   który miał wejść i stąd potrzeba powiększenia. Jeśli zdecydowano się mimo wszystko przy tym manipulować teraz, dlaczego nie organizuje się baraży z udziałem spadkowiczów. Jeśli stwarza się dodatkową szansę to czego nie wszystkim zainteresowanym w drugiej połowie września dodatkowymi barażami.?Takie decyzje przy zielonym stoliku wypaczają sens sportu.
   • Grieg Zgłoś komentarz
    Skoro teraz nagle 10-zespołowe zaplecze ekstraklasy wydaje się zbyt małe, to szkoda, że wcześniej nie uwzględniono możliwości rozegrania baraży II stopnia np. w formie turnieju z
    Czytaj całość
    udziałem spadkowiczów, Jutrzenki i Dwójki, z którego 2 najlepsze zespoły uzupełniłyby stawkę.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×