Francuska rewolucja prawie zatrzymana. "Możemy być tylko lepsi"

Francuscy piłkarze ręczni w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego pokonali Tunezyjczyków 25:23. Niewiele brakowało, a punkty wypadłyby faworytowi z rąk. Marouen Maggaiz był bliski zatrzymania mistrzów olimpijskich.

Kamil Kołsut
Thierry Omeyer WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Thierry Omeyer

W pierwszej połowie wszystko wyglądało tak, jak na typowy mecz Francuzów z Tunezyjczykami przystało. Podopieczni Claude'a Onesty kontrolowali spotkanie. - Mieliśmy wszystko: szybkie ataki, solidną obronę, interwencje bramkarzy... Graliśmy, jak przystało na klasowy zespół - przyznaje w rozmowie z WP SportoweFakty skrzydłowy Kentin Mahe.

Jego zespół prowadził nawet 15:8, ale w drugiej połowie role na parkiecie się odwróciły. Francuzi spuścili z tonu, a na gwiezdny poziom wzniósł się Maggai. Tunezyjczyk potrafił obronić rzut z pierwszej linii, a później poradzić sobie z dwiema dobitkami. Wygrywał pojedynki przy rzutach karnych, w pewnym momencie mógł pochwalić się 45-procentową skutecznością. Nic więc dziwnego, że jego zespół zdobył wreszcie bramkę kontaktową.

- Interwencja bramkarza dały rywalom nadzieję. Uwierzyli w siebie i dlatego było nam tak ciężko - mówi Mahe. - W pierwszej połowie graliśmy naprawdę dobrze, ale rywale walczyli do końca - dodaje bramkarz Thierry Omeyer. - Powoli odrabiali straty i wrócili do gry.

Francuzi przyznają, że - choć banalnie to brzmi - w niedzielę liczyły się tylko punkty. - Chcemy grać jak najlepiej i jak najładniej, ale pierwszy mecz turnieju zawsze jest trudny - wyjaśnia Omeyer. - Mamy za sobą kilkanaście dni ciężkich treningów i po takiej pracy trudno wejść od razu w turniej. Możemy być tylko lepsi - dorzuca Mahe.

Mistrzowie olimpijscy o celach rozmawiać nie chcą. Podkreślają, że liczy się dla nich tylko najbliższe spotkanie. - Nie myślimy jeszcze o finale. Najpierw musimy wyjść z grupy - powtarzają. We wtorek ich zespół zmierzy się z Katarem.