Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Niespodziewany zwrot. Kalwa będzie rozpracowywał polską reprezentację dla Niemiec

Łukasz Kalwa zakończył pracę dla polskiej federacji. Zgłosił się po niego Michael Biegler, który nie tak dawno objął żeńską kadrę Niemiec. Obie drużyny zagrają w jednej grupie na Euro 2016.
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

W marcu informowaliśmy, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce po wyborze nowego trenera reprezentacji Polski mężczyzn (Michaela Bieglera zastąpił Tałant Dujszebajew) wciąż widzi w sztabie szkoleniowym Łukasza Kalwę - osobę, która była odpowiedzialna za wideo-analizę i rozpracowanie taktyczne przeciwnika. On sam również pozytywnie wypowiadał się w tej sprawie. Wraz z zakończeniem igrzysk w Rio jego kontrakt dobiegł końca.

- Można powiedzieć, że szkoda, że tak się stało. Dla polskiej federacji pracowałem 6 lat. Podziękowano mi za dalszą współpracę. Tak to się potoczyło - wyjaśnia.

Długo na angaż jednak nie czekał. - Otrzymałem propozycję od trenera Bieglera, abym dołączył do żeńskiej reprezentacji Niemiec. Mogę powiedzieć, że przyjąłem ją z marszu. Nie ukrywam, że zawsze marzyłem o pracy za granicą. To marzenie teraz się spełniło. Jestem szczęśliwy - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Michał Pazdan: Nieważne jak. Ważne, że awansowaliśmy

- Nasza współpraca już się w zasadzie układa, bo byłem na dwóch zgrupowaniach w Niemczech. Nasz cel to mistrzostwa świata w 2017 roku, które odbędą się w Niemczech. To jest priorytet, ale oczywiście po drodze będą mistrzostwa Europy w Szwecji. Na razie wszystko układa się pomyślnie. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym projekcie.

Podczas wspomnianych mistrzostw w Szwecji, Polska zagra w grupie właśnie z Niemkami (oraz Francją i Holandią). Kalwa będzie więc rozpracowywał dla Bieglera polskie szczypiornistki.

- Będzie to pierwszy raz, kiedy nie będę się musiał mocno napracować i naszukać. Zobaczymy, jaki to będzie handicap. Trenerem reprezentacji Polski został szkoleniowiec, który na co dzień pracuje w Niemczech. Można zatem powiedzieć, że te atuty się równoważą - zakończył.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×