Sparingowo: udana inauguracja Vive Tauronu Kielce

Vive Tauron Kielce rozegrało pierwsze spotkanie kontrolne. Mistrzowie Polski, występujący w okrojonym składzie, pokonali Czuwaj Przemyśl 36:33.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Większość szczypiornistów Vive Tauronu Kielce odpoczywa po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W Przemyślu wystąpiło tylko pięciu zawodników pierwszego zespołu. Do Piotra Chrapkowskiego, Darko Djukicia, Patryka Walczaka, Julena Aguinagalde i Pawła Paczkowskiego dołączyli zawodnicy z drugiego zespołu.

Rywale mistrzów Polski, SRS Czuwaj Przemyśl, niespodziewanie postawili poprzeczkę bardzo wysoko. Bramkę za bramką dokładał Maciej Kubisztal i w 24 minucie zespół z Podkarpacia prowadził już 16:11.

Kielczanie, dla których był to pierwszy sprawdzian w okresie przygotowawczym, długo nie mogli sobie poradzić z agresywną obroną gospodarzy. Dopiero w drugiej połowie gra zaczęła układać się po myśli zawodników Vive. Mistrzom Polski udało się odrobić pięciobramkową stratę i w 50 minucie prowadzili 30:29. Trafienia Darko Djukicia rozwiały wątpliwości i kielczanie wygrali 36:33.

Czuwaj Przemyśl - Vive Tauron Kielce 33:36 (21:15)

Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski - Kubik, Puszkarski 3, Kulka, Stołowski 4, Piechnik 2, Kroczek 3, Kubisztal 11, Nowak 3, Biernat 2, Lew 1, Trawnicki 1, Bajwoluk, Kijanka 2.

Vive: Markowski, Kijewski, Baran - Djukić 9, Paczkowski 7, Chrapkowski 7, Walczak 4, Bysiak 2, Aginagalde 2, Falasa 2, Ciołak 1, Telka 1, Skowron 1, Bis, Grabowski, Bernacki.