Sparingowo: kolejne zwycięstwo Mazura Sierpc

Zwycięstwem Mazura Sierpc zakończył się przedsezonowy sparing ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Beniaminek pierwszej ligi zdeklasował rywali 47:26.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Szkoleniowcy przed pojedynkiem umówili się na nietypowy format meczu. Drużyny miały rozegrać cztery części, każda składająca się z dwudziestu minut.

MKS Mazur Sierpc odniósł kolejny sukces w ostatnich tygodniach. Przed kilkoma dniami beniaminek pierwszej ligi wygrał przedsezonowy turniej w Olsztynie.

Podobnie jak w trakcie imprezy w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, sierpczanie zanotowali gładkie zwycięstwo. W 40 minucie wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie, które stopniowo powiększali. W dodatku Szczypiorniak Olsztyn miał olbrzymie problemy ze skutecznością i w żadnej z części potyczki nie zdołał rzucić więcej niż 7 bramek.

Podopieczni Marka Listkowskiego zwyciężyli ostatecznie 47:26. Najlepszym strzelcem został Tomasz Kozłowski z 8 trafieniami na koncie.

Rozgrywki pierwszej ligi rozpoczną się 10 września. Sierpczanie na inaugurację zagrają z Nielbą Wągrowiec.

MKS Mazur Sierpc - Szczypiorniak Olsztyn 47:26

Mazur: Strześniewski, Domżalski, Romatowski - Dariusz Prątnicki 5, Tomasz Kozłowski 8, Adam Kozłowski 6, Rutkowski 2, Adrian Prątnicki 4, Lisicki 2, Dębiec 4, Krydziński 1, Chmielewski 5, Przygucki 2, Krzysztof Kozłowski 7, Królikowski 1, Wolski 1, Kałuża.

Szczypiorniak: Dudek, Pikura, Kornowski - Kozłowski 2, Dębek 5, Grzegorz Kozłowski 1, Waśkiewicz, Sypniewski 3, Cudzewicz 3, Malina 1, Hołubiuk 3, Kozakiewicz 1, Pasymowski 1, Gulks 6.