Pogoń Baltica z Galiczanką dwukrotnie we Lwowie. Wiemy, dlaczego

Pogoń Baltica Szczecin po raz drugi z rzędu zagra w Pucharze EHF piłkarek ręcznych. Tym razem te rozgrywki pod względem sportowym będą mocniejsze. Szczecinianki zaczną od dwóch spotkań wyjazdowych. We Lwowie zagrają z Galiczanką.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski

Zeszłoroczna przygoda Pogoni Baltica Szczecin w rozgrywkach Pucharu EHF skończyła się na 4 spotkaniach. Tym razem ma być inaczej, choć wcale nie lżej. Na początek szczecinianki czeka wyjazdowa potyczka z Galiczanką Lwów. Jak się okazuje, oba spotkania odbędą się na Ukrainie. O powody takiego stanu rzeczy zapytaliśmy Przemysława Mańkowskiego, prezesa klubu ze Szczecina.

- Na tym etapie rozgrywek szukaliśmy optymalnego rozwiązania po względem logistycznym i finansowym. Koniec końców, na prośbę klubu Galiczanka, oba mecze zagramy we Lwowie - rozwiał w rozmowie z portalem WP SportoweFakty wszelkie spekulacje działacz.

- Szczecin i Lwów łączą specjalne relacje związane z nazwą Pogoń, która to wywodzi się właśnie ze Lwowa. Stąd też wyjazd naszej drużyny w tamte rejony jest bardzo sentymentalny. Mamy niezwykle miłe wspomnienia z ostatniego wyjazdu. Miedzy innymi w ten sposób chcemy rozwijać naszą wzajemną sympatię i pielęgnować wieloletnią tradycję kulturową obu miast - powiedział na koniec Mańkowski.

Pierwsze spotkanie pomiędzy Galiczanką a Pogonią przewidziano na 17 września (godz. 15.00). Rewanż odbędzie się dzień później już o godzinie 14.00. Zwycięzca tej pary spotka się z lepszą drużyną wyłonioną pomiędzy Lugim HF a Nykøbingiem Falster.

ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk propogatorką biegania w Racocie (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×