Liga Mistrzów: Tatran Preszów znów w fazie grupowej

Piłkarze ręczni Tatrana Preszów zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Słowacy przerwali serię pięciu przegranych turniejów kwalifikacyjnych. Gospodarze pokonali Gorenje Velenje 23:21.

Kamil Kołsut
Trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów Getty Images / Getty/Juergen Schwarz / Trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów

Tatran w LM grał już rok temu, wówczas Słowacy dostali jednak "dziką kartę". Teraz o fazę grupową musieli walczyć w turnieju kwalifikacyjnym i z rywalizacji wyszli obronną ręką.

Zawodnicy z Preszowa w starciu z Gorenje prowadzili od pierwszej do ostatniej minuty. Świetne zawody grali Olivier Rabek i Lukas Urban, a obrona gospodarzy długimi momentami była dla rywali zaporą nie do przejścia. - Wygraliśmy dzięki świetnej defensywie i bramce - nie ma wątpliwości trener Ratislav Trtik.

Słowacy zagrają w grupie D z Naturhouse La Rioja, Metalurgiem Skopje, Czechowskimi Niedźwiedziami, Montpellier Agglomeration HB oraz Elverum Handball.

W meczu o trzecie miejsce fiński Riihimäki Cocks wygrał z Red Boys Differdange (30:21). - Jesteśmy rozczarowani. Rywale po prostu lepsi - przyznaje szkoleniowiec luksemburczyków Goran Vukcevic.

Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów (Preszów)