Gazprom Liga SEHA: niesamowity Rastko Stojković, Blaz Janc znów najskuteczniejszy w drużynie

Kolejny świetny występ w Gazprom Lidze SEHA na koncie Rastko Stojkovicia. Były kołowy kieleckiego Vive poprowadził Mieszkow Brześć do zwycięstwa 40:29 nad Izvidac Osiguranje. Duży udział w zwycięstwie Celje Pivovarna Lasko miał z kolei Blaz Janc.

Marcin Górczyński
Rastko Stojković w barwach Mieszkowa Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Rastko Stojković w barwach Mieszkowa

Tydzień temu rzut karny Rastko Stojkovicia odebrał zwycięstwo Vardarowi Skopje. Tym razem serbski kołowy 8 razu umieścił piłkę w siatce i był najlepszym zawodnikiem spotkania z RK Izvidac Central Osiguranje.

Przewaga Mieszkowa Brześć nie podlegała dyskusji. Rywale Białorusinów to kopciuszek w gronie uczestników Gazprom Ligi SEHA. Bośniacy utrzymywali kontakt tylko przez pierwsze minuty. Golkiper Izvidac był potem bezradny wobec prób Stojkovicia i Imana Jamaliego. Mieszkow nawet nie musiał wrzucać wyższego biegu. 40:29, deklasacja.

Znacznie ciekawiej w Velenje. Pojedynek dwóch najlepszych słoweńskich zespołów rozgrzał do czerwoności. RK Gorenje Velenje wróciło z dalekiej podróży w drugiej połowie i od stanu 14:18 doprowadziło do remisu 20:20. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, na trafienia Klemena Cehte odpowiadał Gal Marguc. O wyniku zadecydowało doświadczenie Luki Zvizeja. Były reprezentant Słowenii nie pomylił się w ostatnich minutach i jego bramka z 58 minuty (27:26) była ostatnią w spotkaniu. Po raz kolejny do liderów Celje Pivovarna Lasko należał Blaz Janc (6 goli)

Formalności dopełnili natomiast gracze RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb. Igor Vori, Zlatko Horvat i spółka byli zdecydowanymi faworytami potyczki z RK Nexe Nasice. Wśród przeciwników błyszczeli jedynie weterani, David Spiler i znany z Orlen Wisły Płock Vedran Zrnić. Na ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów to jednak za mało. Stołeczny zespół nie zachwycił, ale 100 proc. skuteczności Voriego i kilka popisów Stipe Mandalinicia wystarczyło do zwycięstwa nad Nexe.