KSSPR - Siódemka Miedź. Kapitalna końcówka legniczan. Punkty jadą na Dolny Śląsk

Dopiero w ostatnich minutach rozstrzygnęło się spotkanie KSSPR-u Końskie z Siódemką Miedzią Legnica. W 1. kolejce I ligi mężczyzn po zwycięstwie 26:24 dwa punkty pojechały na Dolny Śląsk.

Marcin Górczyński

W zespole z Legnicy przed sezonem dokonano kilku zmian. Przygodę z Superligą rozpoczął m.in. Bartosz Nastaj, z drużyny odeszli też inni kluczowi gracze. Pomimo dość wąskiej kadry (kilku zawodników wciąż leczy kontuzje z zeszłego sezonu), legniczanie zdołali odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Pojedynek rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach. Gospodarze zaczęli dominować w drugiej połowie i podopiecznych Piotra Będzikowskiego uratowała świetna końcówka. Na minutę przed końcem bramki rzucili Robert Szuszkiewicz i Mateusz Płaczek, zapewniając tym samym legniczanom sukces. Po stronie KSSPR-u natomiast dobre zawody rozegrali Przemysław Matyjasik i Bartosz Sękowski (po 5 goli).