Francja: 10 bramek Podsiadły i porażka Nimes w Pucharze Ligi Francuskiej

Drużyna Pawła Podsiadły, USAM Nimes Gard, odpadła z rozgrywek Pucharu Ligi Francuskiej piłkarzy ręcznych już w 1/16 finału. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe ze spadkowiczem z LNH, Tremblay-en-France HB 25:36 (12:19).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Newspix

Podsiadło nie zdołał uchronić Nimes od porażki mimo kapitalnego indywidualnego występu. Polak zdobył sześć bramek z gry, wykorzystał też cztery rzuty karne i z dziesięcioma trafieniami był najlepszym strzelcem meczu.

W drużynie "Zielonych" zawiedli zwłaszcza bramkarze - Remi Desbonnet odbił trzy piłki, a Aljosa Rezar zanotował raptem cztery interwencje, co przełożyło się na zaledwie 16-procentową skuteczność parad. W Tremblay błyszczał z kolei 37-letni Patrice Annonay, który miał szesnaście obron i blisko trzy razy większą skuteczność od wspomnianego duetu.

Nimes od startu meczu musiało gonić wynik. W 8. minucie gospodarze prowadzili 4:2, a sześć minut później mieli już cztery trafienia przewagi (8:4). Na przerwę zespół Podsiadły zszedł z siedmioma golami straty (12:19). To rozstrzygnęło losy spotkania.

Tremblay do wygranej poprowadzili wspomniany już Annonay oraz dwaj inni byli zawodnicy PSG - Mladen Bojinović i Samuel Honrubia. Pierwszy zdobył dziewięć goli, drugi zanotował sześć trafień. Świetnie wypadł też 21-letni Adama Sako, który rzucił osiem bramek.

Nimes odpadło z rozgrywek w 1/16 finału jako jedna z czterech drużyn LNH - oprócz "Zielonych" ze zmaganiami pożegnały się Cesson Rennes HB oraz beniaminkowie Selestat Alsace HB i Saran Loiret HB.