Warmia Traveland - Polski Cukier Pomezania. Udany rewanż olsztynian

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn świetnie zainaugurowali przed własną publicznością nowy sezon I ligi w grupie A. W niedzielę w meczu 2. kolejki rozgrywek ograli Polski Cukier Pomezanię Malbork 28:23.

Damian Nowak
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk

Ponad cztery miesiące musieli czekać piłkarze ręczni i kibice w Olsztynie na ligowy rewanż na Pomezanii. To właśnie ten przeciwnik w przedostatniej kolejce minionego sezonu nieoczekiwanie pokonał Warmię 30:29 i pozbawił ją awansu do PGNiG Superligi. Mimo że od tego czasu w obu zespołach doszło do kilku zmian, to chęć odwetu olsztynian widać było od pierwszych minut niedzielnego spotkania.

Gospodarze od początku imponowali walecznością i nieustępliwością. Dzięki temu szybko udało im się wyjść na prowadzenie 5:2. Największe spustoszenie w szeregach gości siały szybkie kontry i rzuty z dystansu. Drużyna z Malborka miała problemy z zatrzymaniem Karola Królika i Radosława Dzieniszewskiego. Pomezania podjęła jednak walkę i ani razu nie pozwoliła odskoczyć rywalom na więcej niż cztery bramki. Na przerwę przyjezdni schodzili przegrywając 13:16.

W grze Warmii Traveland na szczególne wyróżnienie zasłużyła postawa w obronie. Przed sezonem wiele mówiło się o odejściu kluczowych graczy i trudnościach ze znalezieniem ich zastępców. Obawy okazały się jednak zupełnie nieuzasadnione. Dowodzona przez Michała Krawczyka defensywa przez większość spotkania prezentowała się znakomicie. Do tego świetnie w bramce spisywał się Mateusz Gawryś, który kilkukrotnie ratował zespół fantastycznymi interwencjami.

W drugiej połowie Warmia zaczęła mieć problemy ze skutecznością. Goście zwietrzyli swoją szansę i na dwadzieścia minut przed końcem zniwelowali stratę do zaledwie jednej bramki. Kiedy wydawało się, że do Olsztyna wróciły stare demony, sprawy w swoje ręce wziął Sebastian Koledziński. Jego dwa trafienia pozwoliły na zwiększenie przewagi i znacznie uspokoiły grę gospodarzy. W końcówce Pomezania ryzykowała jeszcze wycofując bramkarza, co ostatecznie skończyło się porażką 23:28. ZOBACZ WIDEO Szymanik: za rok wrócimy do elity (źródło TVP)

Zawodnicy Giennadija Kamielina odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i zajmują pierwsze miejsce w grupie A. Ważniejsze wydaje się jednak to, że zrewanżowali się drużynie, która najmocniej zraniła ich w poprzednich rozgrywkach. Wygraną w niedzielnym meczu udowodnili wszystkim, że potrafią ograć nawet najbardziej niewygodnych przeciwników.

Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 28:23 (16:13)

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Królik 7, Koledziński 6, Dzieniszewski 4, Malewski 4/1, Fugiel 3, Pakulski 2, Sikorski 1, Deptuła 1 oraz Dworaczek, Dzido, Krawczyk, Przytuła.