WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zarząd ZPRP bez Marcina Herry i Adama Hofmana

Znamy skład nowego Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jest w nim kilka nowych twarzy, nie ma za to Marcina Herry i Adama Hofmana.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

W składzie Zarządu ZPRP na kadencję 2016-2020 znaleźli się Zygfryd Kuchta, Henryk Szczepański, Bogdan Sojkin, Mirosław Baum, Bogusław Trojan, Grzegorz Budziosz, Marcin Zubek, Marcin Kobylarz, Marian Urban, Przemysław Mańkowski, Michał Spieszny, Paweł Cieśla, Robert Majdziński oraz Jerzy Szafraniec.

Jego celem będzie "dalszy rozwój i promocja piłki ręcznej w Polsce oraz opracowanie długofalowej strategii rozwoju dyscypliny".

Wśród członków nowo wybranych władz nie ma HofmanaHerry, Klaudiusza Sevkovicia oraz Marka Niedbały.

- Chciałem, aby w składzie nowego Zarządu znaleźli się jego członkowie poprzedniej kadencji, którzy mogą coś wnieść do rozwoju polskiej piłki ręcznej. Wybory są jednak bezwzględne - mówi prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki. - Generalnie jestem zadowolony. Ludzie, którzy zostali wybrani, prezentują określony poziom i są mocno osadzeni w naszej dyscyplinie.

Hofman w ogóle nie wziął udziału w wyborach. Członkiem władz nie był długo, bo wiceprezesem ZPRP do spraw budowania relacji zewnętrznych został pod koniec maja tego roku. Niespodzianką jest porażka Herry. Był on twarzą i twórcą sukcesu EHF Euro 2016, a jego kandydaturę popierał Kraśnicki.

- Przed nami kilka wielkich imprez. Herra przy mistrzostwach Europy się sprawdził i szkoda, że nie ma go w Zarządzie - przyznaje prezes ZPRP. -  Chciałbym jednak dalej z nim współpracować. Liczę, że zostanie z nami i pomoże na tym polu, na którym już się sprawdził, a więc przy organizacji mistrzowskich imprez najwyższej rangi.

Niedbała w Zarządzie ZPRP odpowiadał za współpracę ze sponsorami. Sevković zajmował się z kolei plażową piłką ręczną. - To dla tego środowiska sygnał, że trzeba dokonać pewnych zmian - ucina Kraśnicki.

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego wybrano także skład Komisji Rewizyjnej. Znaleźli się w niej Szczepan Moczygemba, Zbigniew Gorączko, Zbigniew Tarczykowski, Jan Chudzikiewicz oraz Jerzy Gackowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Arszawin przypomniał o sobie. Wspaniałym golem

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jaet 0
  Przy okazji nominacji Hofmana na viceprezesa ZPRP było tutaj chyba ze 100 komentarzy jak to się Adam z Dawidem Jackiewiczem mimo oficjalnego partyjnego bana tego pierwszego ustawili. Kaczyńskiemu zeszło ponad pół roku, żeby dojść do tego, co internauci wychwycili w minutę. Tak na marginesie, to gdyby nie pisowski patronat, to Gwardii Opole nie byłoby dzisiaj w LZ. Klub dostał oficjalną zgodę ligi na kosmetyczną zmianę szyldu i zlanie dłużników.
  Mark211 Nie wierzę, uszczypnijcie mnie Hofman niema w zarządzie? Kto będzie teraz organizować wyjazdy naszej kadry. A może ktoś zaczął zaglądać w papiery PGNiG jakie prowizje zostały wypłacone za "promocje firmy poprzez sport"
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Sylwester Sikora 0
  Ale jest w zarządzie młodszy chorąży Trojan. Patrz BiP IPN....
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • dział analiz 0
  Oj dana dana...
  chocholi taniec trwa.
  Nie ma Hofmana,
  wszystko dobrze się ma...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×