Liga Mistrzów: przegrana Celje Pivovarna Lasko z Vardarem Skopje przed meczem z Vive

W pojedynku 3. kolejki grupy B Ligi Mistrzów 2016/2017, macedoński Vardar Skopje okazał się lepszy od słoweńskiego Celje Pivovarna Lasko (32:26).

Tomasz Rosiński
Joan Canellas Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas
Vardar wygrywa w tym sezonie mecz za meczem i w niedzielę udało mu się przedłużyć zwycięską passę do dziewięciu. Decydującą o wyniku potyczki w Celje okazała się druga połowa.

Pierwsza część rywalizacji od początku do końca było bardzo wyrównana i trwała wymiana ciosów - bramka za bramkę (6:6 w 14. minucie). Niesamowicie skutecznie grał Mijajlo Marsenić, zaś po drugiej stronie brylowali Vid Poteko oraz Ziga Mlakar i inauguracyjna odsłona zakończyła się remisem 15:15.

Od startu drugiej połowy drużyna z Macedonii wrzuciła wyższy bieg, a sygnał do ataku swojej ekipie dał Daniił Sziszkariew, który w 37. minucie konfrontacji wyprowadził Vardar na prowadzenie 20:18. Swoje trzy grosze dorzucił również Marsenić i goście odskoczyli przeciwnikom na pięć bramek (19:24) na kwadrans przed końcem batalii.

W trakcie ostatnich piętnastu minut starcia Timur Dibirow i spółka spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, w końcowym rozrachunku triumfując 32:26.

W następnej kolejce Celje Pivovarna Lasko zagra na wyjeździe z Vive Tauronem Kielce (sobota, 15 października 2016 r., godz. 18:00).

Liga Mistrzów gr. B, 3. kolejka:

Celje Pivovarna Lasko - Vardar Skopje 26:32 (15:15) Najwięcej bramek: dla Celje Pivovarna Lasko - Vid Poteko i Ziga Mlakar - po 5, Blaz Janc, Miha Zarabec, Borut Mackovsek i Luka Zvizej - po 3; dla Vardaru Skopje - Mijajlo Marsenić 6, Timur Dibirow 5, Danił Sziszkariew 4.

8 Celje Pivovarna Lasko 14 3 1 10 380:416 7

Czy uważasz, że Vardar Skopje wygra zmagania w grupie B Ligi Mistrzów 2016/2017?