Vive Tauron - Zagłębie. Senny mecz dla kielczan

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wygrali w rozegranym awansem meczu 7. kolejki z Zagłębiem Lubin. Mistrzowie Polski zwyciężyli 28:22.

Aneta Szypnicka-Staniec
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Oba zespoły mają w ostatnim czasie sporo problemów. Jeszcze kilka dni temu w Lubinie dosłownie był szpital, w Kielcach liczba zawodników potrzebująca odpoczynku rosła z każdym dniem. Tałant Dujszebajew w spotkaniu z Zagłębiem Lubin nie mógł skorzystać z Michała Jureckiego, Piotra Chrapkowskiego, Patryka Walczaka, Krzysztofa Lijewskiego i Pawła Paczkowskiego. Miedziowi przyjechali do stolicy województwa świętokrzyskiego w trzynastu. Szeregi kielczan zasilili z kolei młodzi Branko Vujović i Bartłomiej Bis.

Kłopoty zdrowotne, z jakimi zmagały się oba zespoły widać było już od pierwszych minut meczu. Zawodnicy zaczęli nieco niemrawo, ospale i przede wszystkim nieskutecznie. Na pierwszą bramkę w spotkaniu kibice musieli czekać cztery minuty - wcześniej szczypiorniści zaprezentowali festiwal pomyłek. Otwarcie wyniku jednak niewiele dało - błędy wciąż się mnożyły. Nerwową sytuację w szeregach swojej drużyny szybciej opanowali goście - zdobyli cztery bramki z rzędu i w 14. minucie wyszli na prowadzenie 6:4.

Sześciu minut i pomocnej ręki ze strony rywali potrzebowali kielczanie, by zminimalizować przewagę Zagłębia. Żółto-biało-niebiescy wykorzystali bowiem moment, gdy sędziowie w krótkim odstępie odesłali na ławkę kar trzech zawodników z Lubina - najpierw Mirosława Gudza, później za błąd zmiany Michała Stankiewicza, a na końcu Jana Czuwarę za faul na wychodzącym do rzutu Tobiasie Reichmannie. Miedziowi przez kilkadziesiąt sekund musieli poradzić sobie w trzech na sześciu i nie udało im się utrzymać prowadzenia.

Kielczanie szybko uzyskali dwie brami przewagi, ale goście nie odpuszczali i starali się trzymać z przeciwnikami kontakt bramkowy. Aż do 55. minuty największe prowadzenie Vive Tauronu wynosiło cztery trafienia. Dopiero w końcówce starcia mistrzowie Polski zdołali powiększyć swoje prowadzenie, dzięki czemu wygrali 28:22.

Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 28:22 (14:11)

Vive Tauron: Szmal, Ivić - Vujović 2, Reichmann 4, Kus 2, Aguinagalde 5, Bielecki 5, Jachlewski 2, Strlek 2, Bis 2, Jurkiewicz 2, Zorman, Bombac 1, Djukić 1