Bundesliga: pewny triumf HSG Wetzlar

W jedynym sobotnim meczu 8. kolejki Bundesligi, HSG Wetzlar pewnie pokonał na wyjeździe HC Erlangen 32:23, tym samym awansując na 5. lokatę w tabeli Bundesligi.

Wiktor Gumiński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Do pojedynku w lepszym położeniu przystępowali gracze HC Erlangen, którzy po siedmiu seriach spotkań mogli pochwalić się bilansem 4 zwycięstw i 3 porażek. Dokładnie odwrotnie wyglądał natomiast stosunek triumfów do niepowodzeń w ekipie HSG Wetzlar.

Przebieg bezpośredniej rywalizacji obu ekip sprawił jednak, że o wspomnianych osiągnięciach można było łatwo zapomnieć. A to dlatego, że niżej notowani goście narzucili swoje warunki gry już przed przerwą, by w drugiej połowie spokojnie kontrolować losy widowiska i ostatecznie zwyciężyć różnicą aż 9 trafień.

Do wywalczenia przez nich dwóch punktów przyczynił się przede wszystkim niezawodny Philipp Weber, autor 8 trafień. Po 5 bramek, czyli tyle, co najskuteczniejszy wśród gospodarzy Ole Rahmel, zdobyli natomiast Kasper Kvist i Jannik Kohlbacher.

Wygrana ekipy z Wetzlar wywindowała ją na 5. miejsce w tabeli Bundesligi. Zespół z Erlangen, który zanotował drugą kolejną porażkę, znajduje się natomiast obecnie na 7. pozycji.