Mazur - Polski Cukier. Beniaminek postraszył faworyta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Dorota Kowalska / Na zdjęciu: zawodnicy Polskiego Cukru Pomezanii

Polski Cukier Pomezania Malbork po zwycięstwie 26:24 nad Mazurem Sierpc przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Beniaminek I ligi bardzo długo stawiał czoło wyżej notowanemu rywalowi.

Sierpczanie, którzy w poprzedniej kolejce we Wrocławiu odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, w pojedynku z faworytem mogli myśleć nawet o niespodziance. Przez większość meczu MKS Mazur Sierpc utrzymywał kontakt z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork, a nawet kilkukrotnie wyszedł na prowadzenie. We znaki dawał się szczególnie jeden z najlepszych strzelców poprzedniego sezonu w II lidze, Patryk Dębiec.

Dość nieoczekiwanie zespół z Malborku musiał gonić wynik w drugiej połowie. Na przerwę drużyny zeszły przy wyniku 11:9 dla sierpczan. Mazur, ze świetnym Patrykiem Przyguckim, do 50 minuty liczył się w walce o zwycięstwo. Polski Cukier lepiej wytrzymał trudy i w końcówce rozstrzygnął spotkanie. Pierwszoplanową rolę odegrał Marek Boneczko. Doświadczony kołowy strzelił sześć bramek w drugiej części i poprowadził kolegów do sukcesu.

Pomezania zwyciężyła po raz czwarty z rzędu i awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Sierpczanie z dwoma punktami na koncie plasują się na dwunastej lokacie.