Bauhaus Liga ASOBAL: ósmy triumf FC Barcelony Lassa. Tym razem bez udziału Kamila Syprzaka

FC Barcelona Lassa pokonała w inauguracyjnym spotkaniu 8. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL BM Villę de Aranda 36:28. W kadrze meczowej zespołu z Katalonii nie znalazł się Kamil Syprzak.

Wiktor Gumiński
Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony

Xavier Pascual, trener FC Barcelony, przyzwyczaił już do tego, że od czasu do czasu daje jednemu ze swoich czołowych zawodników okazję do odpoczynku. Tym razem padło na Syprzaka, mimo że w kilku ostatnich spotkaniach prezentował on doskonałą dyspozycję, zarówno na boiskach krajowych, jak i w Lidze Mistrzów.

Nieobecność Polaka absolutnie nie sprawiła jednak katalońskiemu zespołowi problemów z odniesieniem kolejnego ligowego zwycięstwa. Faworyci już do przerwy pokazali 7. ekipie w tabeli miejsce w szeregu, prowadząc na półmetku aż 19:8. W drugiej połowie wyraźnie spuścili z tonu, przegrywając ją nawet różnicą trzech goli, ale ich sukces ani przez moment nie był zagrożony.

Bardzo dobre zawody mają za sobą rywale Syprzaka do gry na pozycji obrotowego. Francuz Cedric Sorhaindo zdobył 6 goli, będąc najlepszym strzelcem popularnej Blaugrany (wespół z Kiryłem Łazarowem). Z kolei Duńczyk Jesper Noddesbo był autorem 4 trafień, przy stuprocentowej skuteczności rzutowej.

FC Barcelona Lassa - BM Villa de Aranda 36:28 (19:8)
Najwięcej bramek: dla Barcelony - Kirył Łazarow, Cedric Sorhaindo - po 6; dla Arandy - Raul Campos 7, Lucas Moscariello, Mathias Ortega - po 5