Gazprom Liga SEHA: wygrane RK Zagrzeb i RK Gorenje Velenje

Za nami kolejne dwa spotkania 7. kolejki Gazprom Ligi SEHA. RK Zagrzeb pokonał 27:22 Tatrana Preszów, natomiast RK Gorenje Velenje okazał się lepszy od Metalurga Skopje (23:18).

Wiktor Gumiński
David Miklavcić Materiały prasowe / GAZPROM SEHA LEAGUE / Na zdjęciu: David Miklavcić
Choć w obu meczach zwycięzcy mogli pochwalić się pięciobramkową przewagą, znacznie więcej emocji dostarczyła rywalizacja w Zagrzebiu. Gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść dopiero po przerwie, ponieważ na półmetku przegrywali 13:14. Mimo słabego początku drugiej połowy, gracze Tatrana potrafili wrócić do gry i długo stawiać zacięty opór chorwackiej ekipie. Decydujące dla losów widowiska okazało się 10 ostatnich minut, w których kluczową rolę odegrał Stipe Mandalinić - najlepszy strzelec meczu (8 trafień).

Od pierwszego gwizdka, przebieg konfrontacji z Metalurgiem Skopje ustawili sobie natomiast po swojej myśli szczypiorniści RK Gorenje Velenje. Po tym, jak błyskawiczny szturm na macedońską bramkę przypuścił duet Matjaz Brumen - Alem Toskic, w 9. minucie wygrywali już 6:1. Od tego momentu pewnie kontrolowali wywalczoną zaliczkę, powiększając ją w pewnej chwili nawet do 9 trafień (21:12). Dopiero w końcówce spuścili z tonu, pozwalając rywalom na zniwelowanie rozmiarów porażki.

Wyniki wtorkowych (18.10) meczów 7. kolejki Gazprom Liga SEHA:

RK Zagrzeb - Tatran Preszów 27:22 (13:14)
Najwięcej bramek: dla RK - Stipe Mandalinić 8, Zlatko Horvat 6; dla Tatrana - Tomas Cip, Jakub Hrstka, Oliver Rabec - po 5

RK Gorenje Velenje - Metalurg Skopje 23:18 (12:7) Najwięcej bramek: dla Gorenje - Matjaz Brumen 6, Luka Mitrović 4; dla Metalurga - Filip Taleski 4, Stefan Drogrishki, Vanja Ilić, Kostadin Petrow - po 3