Zagłębie - Pogoń. Edin Tatar zatrzymał lubinian! Szósta porażka Zagłębia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk /
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk /

W środę odbył się zaległy meczy 6. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn między MKS Zagłębiem Lubin i Sandra Spa Pogonią Szczecin. Na ścieżkę zwycięstw wrócił zespół z Grodu Gryfa, który pokonał gospodarza zawodów 27:26.

Początek spotkania uśpił lubińską publiczność. Co prawda pierwszy kwadrans należał do wyrównanych, ale brakowało w nim emocji. Wszystko przyćmiły błędy podania, straty oraz słaba skuteczność po obu stronach parkietu.

Szybciej "celownik" nastawiła Sandra Spa Pogoń Szczecin i z pomocą świetnie dysponowanego Edina Tatara zaczęła odjeżdżać z wynikiem. Skuteczne interwencje bramkarza i ofensywna moc Pawła Krupy i Kiryła Kniaziewa przyniosły w 19. minucie ekipie gości prowadzenie różnicą pięciu trafień.

Po zmianie stron Zagłębie rzuciło się w pogoń za wynikiem i po bramkach Jana Czuwary w 45. minucie złapało kontakt z rywalem. Mimo wielu dogodnych okazji drużynie gospodarzy nie udało się odwrócić już losów rywalizacji.

Końcówka środowego starcia należała do szczecinian, a w szczególności doświadczonego Wojciecha Zydronia i MVP meczu - Edina Tatara. Dolnośląski klub musi pogodzić z szóstą porażką w sezonie 2016/2017 oraz zasiąść do poważnej rozmowy.

MKS Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 26:27 (9:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 2, Przysiek 4, Kużdeba 1, Szymyślik 4, Czuwara 9, Wolski, Gudz 1, Bartczak 1, Pietruszko, Moryto 4, Dżono.

Pogoń: Tatar, Matkowski - Grzegorek 2, Bruna 2, Wąsowski, Krupa 9, Jedziniak 2, Krysiak 2, Kniaziew 4, Konitz 1, Zydroń 5.

Sędziowie: J. Brehmer, A. Skowronek