Korona Handball - MKS AZS UMCS. Dominacja kielczanek w II połowie

Nie było niespodzianki w meczu 4. kolejki I ligi pomiędzy Koroną Handball Kielce, a MKS-em AZS UMCS Lublin. Gospodynie szybko wyszły na pewne prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły 32:21.

Michał Gałęzewski

Po porażce w pierwszej kolejce I ligi kobiet, Korona Handball Kielce prezentuje się bardzo dobrze na ligowych parkietach. I tym razem, przed własną publicznością, zawodniczki ze stolicy województwa świętokrzyskiego od początku zdominowały mecz. Już w 12. minucie po rzucie Magdaleny Skowrońskiej, Korona Handball prowadziła 7:3.

W MKS-ie AZS UMCS Lublin skuteczna zarówno z gry, jak i z siódmego metra była Patrycja Kozak. Na minutę przed przerwą, gdy tym razem na listę strzelczyń wpisała się Jagoda Lasek, na tablicy wyników widniał już rezultat 12:9.

Tuż przed przerwą kielczanki zaczęły swój koncert. Wprost zamurowały własną bramkę, a w ataku były niezwykle skuteczne. W ciągu siedemnastu minut Korona Handball Kielce zdobyła dwanaście bramek, tracąc w tym czasie jedynie dziewięć i gdy Katarzynę Gruszecką pokonała Katarzyna Piecaba, było już 24:13!

Trzy kolejne bramki rzuciły co prawda lublinianki, ale nie zdołały zmniejszyć straty i zbliżyć się do gospodyń na mniej niż osiem bramek. Ostatecznie Korona Handball Kielce zwyciężyła 32:21 i wciąż jest w ścisłej czołówce I ligi kobiet. - Mecz od początku układał się po naszej myśli i szansę gry dostały młode zawodniczki i te, które do tej pory w lidze zaliczyły mniej minut na parkiecie. Zadebiutowała też w seniorkach Honorata Czekala. To cieszy, zespół staje się coraz bardziej kompletny - powiedział Tomasz Popowicz, trener kielczanek.

Korona Handball Kielce - MKS AZS UMCS Lublin 32:21 (14:9)

Korona Handball: Hibner, Orowicz, Wałcerz - Piecaba 6, Małecka 5, Mochocka 4, Gliwińska 4, Więckowska 3, Skowrońska 3, Czekala 2, Nowak 2, Kędzior 2, Czubaj 1 oraz Zimnicka, Kowalska, Syncerz.
Karne: 2/2.
Kary: 8 min. (Więckowska 2 min., Czekala 2 min., Syncerz 2 min., Mochocka 2 min.).

MKS AZS UMCS: Gruszecka - Kozak 7, Lasek 5, Blaszka 2, Markowicz 2, Horbowska-Zaranek 2, Wawrzonek 1, Wojdyło 1, Nazar 1 oraz Tatara, Stępniak.