MKS Wieluń - Grunwald. Beniaminek z trzecim zwycięstwem. Paweł Dutkiewicz rozstrzelał rywali

Trzecie zwycięstwo w grupie A I ligi odnieśli szczypiorniści MKS-u Wieluń, którzy w pojedynku beniaminków okazali się lepsi od Grunwaldu Poznań (34:25).

Marcin Górczyński
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Wielunianie, podrażnienie pechową porażką sprzed tygodnia w Żukowie, w meczu na własnym parkiecie nie wyobrażali sobie innego scenariusza jak zwycięstwo. Zwłaszcza, że rywalem MKS-u był WKS Grunwald Poznań, kolejny z ligowych nowicjuszy, który jest jednocześnie jednym z przeciwników wielunian w walce o utrzymanie.

Już od pierwszych minut dominowali gospodarze. Kolejny raz w drużynie Tomasza Derbisa świetnie funkcjonowały skrzydła. Konrad Krzaczyński i Paweł Dutkiewicz, lider strzelców I ligi, w pierwszej części rzucili 7 bramek. Z drugiej linii wspomógł ich Tomasz Wawrzyniak i do przerwy MKS prowadził już 17:11. Wśród rywali kroku dotrzymywał właściwie jedynie Mateusz Matlach.

Przewaga z pierwszej części ustawiła spotkanie. Swoje robił Dutkiewicz, który po meczu może dopisać sobie 9 trafień do klasyfikacji snajperów. Gospodarze zachowali jeszcze siły na ostatnie minuty i zdołali wrzucić wyższy bieg. Przewaga urosła niemal do 10 goli. Honor Grunwaldu próbował ratować Krzysztof Martyński, ale na wielunian było to za mało.

Na parkiecie w Wieluniu ligowym rywalom gra się bardzo trudno. Do tej pory triumfowała tam tylko Spójnia Gdynia. Punkty straciła Stal Gorzów, a na tarczy parkiet opuszczali zawodnicy Śląska Wrocław, Mazura Sierpc oraz Grunwaldu.