SMS ZPRP - Spójnia Gdynia. Pogrom w drugiej połowie

W zaległym meczu 5. kolejki I ligi Spójnia Gdynia pewnie pokonała licealistów gdańskiego SMS-u 35:22. W pierwszej połowie podopieczni Dariusza Tomaszewskiego dotrzymywali tempa rywalom, jednak po przerwie gdynianie całkowicie zdominowali grę.

Joanna Chmara
Kamil Pedryc WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Kamil Pedryc

Pierwsze minuty meczu należały do szczypiornistów Spójni Gdynia, którzy skutecznie mijali obronę SMS-u i w ósmej minucie prowadzili już pięcioma bramkami. Licealiści pokazali jednak, że potrafią grać ambitnie i skutecznie i zaczęli odrabiać straty.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Milewski, którego bramka w 21. minucie spotkania pozwoliła zawodnikom SMS-u doprowadzić do remisu 11:11. Kilka bardzo udanych interwencji pokazał także bramkarz Kacper Pyrka. Wydawało się, że gracze SMS-u będą mogli sprawić kibicom niespodziankę i powalczą z występującymi w roli faworytów gdynianami. Gdy drużyny schodziły na przerwę, tablica wyników pokazywała rezultat 15:18.

Dobra passa podopiecznych Dariusza Tomaszewskiego nie trwała jednak długo. W drugiej odsłonie spotkania Spójnia narzuciła warunki gry, a ich dobrze ustawiona obrona nie pozwalała licealistom na skuteczne rzuty do bramki. Przez trzydzieści minut zawodnicy SMS-u tylko siedem razy pokonali bramkarza rywali.

Najwięcej bramek dla gdyńskiego zespołu zdobył Robert Kamyszek, który aż ośmiokrotnie pokonał bramkarza rywali. W ataku wtórowali mu Maciej Marszałek i Kamil Pedryc. Derby Trójmiasta zakończyły się pewnym zwycięstwem Spójni 22:35

SMS ZPRP Gdańsk - Spójnia Gdynia 22:35 (15:18)