Bauhaus Liga ASOBAL: problemy FC Barcelony Lassa w meczu na szczycie, ważna rola Kamila Syprzaka

FC Barcelona Lassa pokonała ABANCĘ Ademar Leon 26:25 w meczu na szczycie 10. kolejki Bauhaus Ligi ASOBAL. Duży udział w triumfie ekipy z Katalonii miał polski obrotowy Kamil Syprzak.

Wiktor Gumiński
Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Kamil Syprzak, obrotowy FC Barcelony

Środowego (09.11) wieczora w hali Palau Blaugrana doszło do konfrontacji zespołów, które przed pierwszym gwizdkiem okupowały dwa pierwsze miejsca w ligowej tabeli. Przebieg rywalizacji pokazał, że na szczycie nie znalazły się przypadkowo.

Przez większość spotkania minimalna inicjatywa należało do faworyzowanych graczy FC Barcelony, lecz czuli oni na plecach oddech ambitnie goniących rywali przez pełne 60 minut. W razie kłopotów mogli jednak liczyć w bramce na świetnie dysponowanego Gonzalo Pereza de Vargasa, który bronił z 47-procentową skutecznością (21/45)!

Obok niego, kluczowe role w sukcesie katalońskiej drużyny odegrali jej najlepszy strzelec Kirył Łazarow (7 goli) oraz obrotowi Jesper Noddesbo i Kamil Syprzak. Obaj zanotowali po cztery trafienia.

Drogę do siatki Polak znalazł przy 80 procentach swoich rzutów. Raz zaskoczył rywali z 9. metra, a trzykrotnie uczynił to z koła. Trzy razy trafił w pierwszej połowie, raz po przerwie.

FC Barcelona Lassa - ABANCA Ademar León 26:25 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Barcelony - Kirył Łazarow 7, Kamil Syprzak, Jesper Noddesbo - po 4; dla Ademaru - Alejandro Rodriguez, Federico Vieyra - po 6