GKS Żukowo - SMS ZPRP. Licealiści znów wygrywają

Nie było niespodzianki w meczu GKS Żukowo - SMS ZPRP Gdańsk w pierwszym meczu 9. kolejki grupy A I ligi mężczyzn. Drużyna prowadzona przez Dariusza Tomaszewskiego wygrała 33:25 i ma tylko trzy punkty straty do lidera.

Michał Gałęzewski

Beniaminek I ligi mężczyzn mimo niewielu punktów zdobytych w tym sezonie już wiele razy pokazywał, że potrafi walczyć z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Na początku GKS Żukowo prowadzony przez Jakuba Bonisławskiego i Leszka Biernackiego znów spisywał się nieźle. Skuteczny był Filip Wiczkowski i w 4. minucie szczypiorniści z Kaszub prowadzili już 3:1.

W kolejnych minutach klasę pokazał jednak SMS ZPRP Gdańsk. Rewelacja I ligi wyszła na prowadzenie po rzucie Macieja Zarzyckiego. Następnie miał miejsce pojedynek na rzuty Michała Milewskiego z Mateuszem Babierackim i Markiem Marciniakiem. SMS ZPRP wyszedł już na dwubramkowe prowadzenie, ale GKS potrafił skutecznie odpowiedzieć i gdy rzucił Marciniak, na tablicy wyników widniał rezultat 12:11.

Od tego czasu na parkiecie przeważali jednak licealiści. Już do przerwy prowadzili 16:13, a po zmianie stron zablokowali własną bramkę, w tym czasie pokonując coraz częściej bramkarzy rywali. W końcu po celnym karnym rzuconym przez Patryka Mauera, w 43. minucie było już 16:25.

Przewaga reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego rosła. Na najwyższe prowadzenie zespół z Gdańska wyszedł na pięć minut przed końcem. Gdy trafił Krzysztof Komarzewski, SMS miał już dwunastobramkową przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 25:33. Oznacza to, że ekipa z Trójmiasta ma już tylko trzy punkty straty do lidera.

GKS Żukowo - SMS ZPRP Gdańsk 25:33 (13:16)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek - Babieracki 6, Wiczkowski 5, Batura 3, Marciniak 3, Orzechowski 2, Niedziółka 2, Czarnecki 1, Kot 1, Adamczyk 1, Radecki 1 oraz Dzierżawski, Kordus, Bruy, Reseman.
Karne: 3/4.
Kary: 14 min. (Kordus 4 min., Czarnecki 4 min., Babieracki 2 min., Marciniak 2 min., Reseman 2 min.).

GKS: Bartosik, Pyrka - Mauer 7, Milewski 7, Chełmiński 6, Zarzycki 3, Gądek 2, Komarzewski 1, Niedzielenko 1, Rybski 1 oraz Jarosiewicz, Orpik, Pawelec, Koselski.