Sambor - Jutrzenka. Dwa punkty pojechały na Mazowsze

W meczu I ligi piłkarek ręcznych Sambor Tczew przegrał z Jutrzenką Płock 22:28. Jeszcze w 39. minucie prowadziły gospodynie, jednak końcówka należała do zespołu z Mazowsza.
Michał Gałęzewski
Materiały prasowe / MMKS Jutrzenka Płock

Obie drużyny plasowały się w dolnej części tabeli. Prowadzona przez Jarosława Krzemińskiego Jutrzenka już w pierwszych minutach pokazała, że nie przyjechała do Tczewa na wycieczkę. Gdy swoją bramkę rzuciła Paulina Dąbrowska, jedna z dwóch najskuteczniejszych szczypiornistek w tym spotkaniu, płocczanki prowadziły już 4:0.

Później przewaga zespołu gości wzrosła jeszcze bardziej i jak na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Homonicka, w 12. minucie było już 2:8. Sambor się jednak nie poddał i wykorzystał chwilę nieuwagi Jutrzenki. Sygnał do ataków dała Dominika Hawryszko, która w krótkim czasie rzuciła cztery bramki. Gdy kolejną trafiła na pięć minut przed przerwą, Sambor prowadził już 11:10.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po zmianie stron przez długi czas trwała wyrównana walka między dwoma drużynami. Jeszcze w 39. minucie, gdy trafiła skrzydłowa Magdalena Maszota, Sambor prowadził 16:15.

Od tego momentu tczewianki miały jednak długi przestój i traciły bramki seriami. Na pięć minut przed końcem po rzucie Dąbrowskiej, Jutrzenka prowadziła już 25:18. Sambor zmniejszył jeszcze stratę do pięciu bramek, ale Jutrzenka wypracowała sobie zbyt dużą zaliczkę, by ją zaprzepaścić. Płocczanki wygrały 28:22 i dwa punkty pojechały na Mazowsze.

Sambor Tczew - MMKS Jutrzenka Płock 22:28 (11:11)

Sambor: Skonieczna, Frankowska, Klarkowska - Maszota 6, Hawryszko 4, Górecka 3, Majorowska 3, Meger 3, Domnik 2, K.Wańczyk 1 oraz Majocha, M.Wańczyk, Michalska.