Rywalizacja Piotrkowianina Piotrków Trybunalski z MKS Zagłębiem Lubin w ramach 15. kolejki Orlen Superligi mężczyzn zapowiadała się ciekawie. Oba zespoły potrzebowały zwycięstwa, choć miały świadomość, że na ten moment zmieni to niewiele w tabeli.
Po grze bramka za bramkę doszło do momentu, w którym goście zanotowali dwa trafienia z rzędu. Dzięki temu w 12. minucie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie - 7:6.
ZOBACZ WIDEO: Jakub Kiwior i jego żona zachwycili. Nagranie robi wrażenie
Następnie udało im się odskoczyć na trzy trafienia - 11:8. Piotrkowianin nie potrzebował jednak wiele czasu na doprowadzenie do remisu, a nawet wyjście na prowadzenie - 13:12.
Choć w 27. minucie gospodarze prowadzili 16:14, to ostatecznie nie utrzymali przewagi do przerwy. Goście byli w stanie odrobić stratę jeszcze przed przerwą, dzięki czemu po 30. minutach gry miał miejsce remis 17:17.
Po zmianie stron Piotrkowianin odskoczył na 20:18, po czym rywale zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 21:20. Choć sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, to w 49. minucie doszło do wielkiej zmiany.
Cztery bramki z rzędu doprowadziły do tego, że Zagłębie odskoczyło na 30:26. Tyle tylko, że gospodarze odpowiedzieli tym samym i po udanej pogoni doprowadzili do remisu 30:30. W ostatniej minucie tej rywalizacji przyjezdni trafili na 33:32, ale miejscowi odpowiedzieli (33:33).
Wobec tego o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali szczypiorniści Zagłębia, którzy wykorzystali wszystkie próby i triumfowali 5:3. Dzięki temu zdobyli dwa punkty do ligowej tabeli, choć nadal zajmują ostatnie miejsce ze stratą trzech "oczek" do Lotto-Puławy.
Orlen Superliga mężczyzn, 15. kolejka:
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MKS Zagłębie Lubin 33:33, k. 3:5 (17:17)
Piotrkowianin: Lewandowski, Chmurski – Stolarski 7, Dróżdż 6, Szopa 4/2, Wadowski, Mastalerz, Filipowicz 3, Surosz, Pożarek 1, Wawrzyński 3, Grzesik 4, Trójniak, Makowiejew 4, Rutkowski 1.
Zagłębie: Schodowski, Byczek – Pedryc 2, Gębala 5, Krupa 4, Krysiak, Czuwara 14/5, Michalak 1, Pietruszko 3, Drozdalski 3, Dudkowski 1, Kałużny.